• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Проявете вашата изобретателност.
Krass - майстор
Но от френски дъб.
hidrazin - майстор
Krass написа:
Но от френски дъб.
Аха. направо от Булонскио лес. :lol:
:partyman:
Илчо Илиев - майстор
Еййй, къде бил бизнеса, колко талаш направихме от тоя дъб....ама замина в котела на паровата централа.....тююю
К А Я - специалист
hidrazin, то тези 2-3000 лв. ще ги реализират от стотина кила само.
Тази година за първи път варих ракия и сложих малко дъбов средно печен чипс и от време- на време и пускам въздух с една помпичка за аквариум. След седмица вкуса и се подобри и не мирише така остро като на прясна ракия. Не знам дали ако не бях сложил чипс и без аериране дали за същото време щеше да стане такава. Забравих да си оставя контролна проба. Следващата година дано не забравя.
П.п. Казанчето си го направих от 50 литрова неръждаема тенджера и прав хладник от медни тръби Д 28 и Д 14 мм. и дължина 140 см. Ракията изтича с температура на охлаждащата се вода. Май ще правя доста по-къс, та да не ми се пречка толкова.
hidrazin - майстор
К А Я написа:
hidrazin, то тези 2-3000 лв. ще ги реализират от стотина кила само.
Не е съвсем така. Един кубик дърва е около 700-800 кила. Като изсъхне остава към 400 кила. Не може да се използва на 100%. Трябва да му се махне поне кората. При печенето вероятно губи още от теглото. Пък има и разходи - правенето на талаша, печенето, опаковане, дистрибуция, евентуално данък...
Ама си е добра печалба де.
:partyman:
nakatasan - специалист
hidrazin написа:
К А Я написа:
hidrazin, то тези 2-3000 лв. ще ги реализират от стотина кила само.
Не е съвсем така. Един кубик дърва е около 700-800 кила. Като изсъхне остава към 400 кила. Не може да се използва на 100%. Трябва да му се махне поне кората. При печенето вероятно губи още от теглото. Пък има и разходи - правенето на талаша, печенето, опаковане, дистрибуция, евентуално данък...
Ама си е добра печалба де.
:partyman:
Аз от такива работи не искам да печеля, само да си правя прекрасна ракия за лични нужди с минимални разходи. Е, като се черпим с приятели да цъкат със зъби, а не да си правя битов алкохолизъм...
agj - майстор
nakatasan написа:
ArturDent написа:
nakatasan написа:
А иначе класиката си е от дъб да е дървенията, ама не намерих.
Какво значи не намерих ?!
Къде търси?
Отиваш в някоя селскостопанска аптека и искаш "Дъбов чипс". Пакетче за няколко лева ще ти стигне за 200-300 литра. Даже наскоро гледах и в Кауфланд.
Между другото за да се добие оня вкус на уиски, дъбовите бъчви се пообгарят отвътре за да излязат захарите от дъба.
Какво представлява този чипс? Естествен продукт ли е или някаква химия? Само съм чувал за него, но не съм виждал, иначе щях да взема.
Аз ползвам този ,купувал съм то от Куфланд.
Изображениеhttp://markita.net/chips-dabov-250gr.html
nakatasan - специалист
Здравейте и весели празници.
Видях бурето, една от дъските, която се пада над средата на самата бъчва, напречно се е спукала все едно е била огъната. Съмнява ме да може с набиване на обръчите да се оправи като се затисне и уплътни. Май ще се ходи на бъчвар.
За една дъска да я смени да монтира обръчите ще ми одере ли кожата?
Въпросът ми е ако ще излезе ремонта, направо да си купя някое друго ново.
Илчо Илиев - майстор
Нака, ако намериш майстор да се хване да ти смени тая дъска, не би трябвало да ти вземе повече от 15-20лв като цяло,а такова буренце, ново, ще ти струва поне 80-100лв...
Иначе, ако намериш от същата дървесина една дъска с подходящи размери и приятел да ти я докара на размер,а после да я одялате като оригинала, ще ти излезе 2 бири,но.....
nakatasan - специалист
Здравейте, така изглежда спуканата дъска. Май ще се ходи на майстор, ако се навие да го ремонтира.
Изображение
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Мини казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: