• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Проявете вашата изобретателност.
Илчо Илиев - майстор
Да има нещо такова, ползва се само средата на дървото, по-бялата част се маха...
Погледни дъсчиците, ако има от външния слой дървесина, то си личи и я махни, то без това е добре да се нацепят на трески, така се увеличава площта, която реагира с ракията...
За оцветяване и подобряване на ракията,а и на виното се използват доста дървесини, като основно е Бял Дъб(Бяло Меше),Смрадлика, Черница ,като при всички тях се ползва само сърцевината...
За твое успокоение, сцепи 2 летвички с размери 20-25 см дълги и 1/1/см дебели и ги сложи в бутилка(0,7-1л) с ракия, за седмица трябва да стане ракията оцветена, ако ти харесва резултата, сложи тогава в бидона, като количеството клечки/л ще го съобразиш с пробата..
Аз навремето ползвах смрадлика, но ракията става тъмно жълта и леко стипчива и не ми хареса варианта...
Сега ,е от доста години , ползвам Бяло меше, то придава цвят и аромат,че и лек вкус на уиски...
nakatasan - специалист
Идеята е да стане като уиски. Така ми харесва ракията. Пил съм ракия отлежала в маслинена бъчва, цвета й е като на кока кола, супер яка.
А за тези дъсчици, просто ми ги дадоха нарязани дългина около 40-50 см дебели около 20 мм на около 5-10 мм. Някой са по-светли, някой са по-тъмни, има и такива които са смесени като цвят. Но от коя част на стеблото са рязани не мога да кажа.
Илчо Илиев - майстор
След като искаш да е като уиски, трябва да си намериш Бял Дъб,черницата няма да ти направи този ефект..
Питай тези твои майстори дали нямат,а ако не можеш да си намериш, ще измислим нещо, аз имам ,но малко ми е сложно с еконта, тряя да вида с какво работно време са,че вече съм на работа и....
nakatasan - специалист
Значи, въпросът ми е с тия няколко дъсчици ако пусна по една във всяка 10 л пластмасова туба за минерална вода, която се ползва за съд за ракия, дали тази дъсчица ще повреди хубавата ракия?
А иначе класиката си е от дъб да е дървенията, ама не намерих. Евентуално за догодина развалям бурето и от всяка дъска си издялам парче, което ще влиза в съответната бутилка от минерална вода.
Илчо Илиев - майстор
Няма да се развали ракията,а за да си сигурен в крайния резултат, сложи в бутилка за проба..
От дъгите на бурето няма да стане, трябва да се ползва''нов'' материал, а тези дъги са си поели и отдали каквото имат...
Аз слагам трески в бидона като го напълня с ракия и като свърши ,изхвърлям треските...
nakatasan - специалист
Аха значи са за еднократна употреба.
ArturDent - Почти Безобиден
nakatasan написа:
А иначе класиката си е от дъб да е дървенията, ама не намерих.
Какво значи не намерих ?!
Къде търси?
Отиваш в някоя селскостопанска аптека и искаш "Дъбов чипс". Пакетче за няколко лева ще ти стигне за 200-300 литра. Даже наскоро гледах и в Кауфланд.
Между другото за да се добие оня вкус на уиски, дъбовите бъчви се пообгарят отвътре за да излязат захарите от дъба.
nakatasan - специалист
ArturDent написа:
nakatasan написа:
А иначе класиката си е от дъб да е дървенията, ама не намерих.
Какво значи не намерих ?!
Къде търси?
Отиваш в някоя селскостопанска аптека и искаш "Дъбов чипс". Пакетче за няколко лева ще ти стигне за 200-300 литра. Даже наскоро гледах и в Кауфланд.
Между другото за да се добие оня вкус на уиски, дъбовите бъчви се пообгарят отвътре за да излязат захарите от дъба.
Какво представлява този чипс? Естествен продукт ли е или някаква химия? Само съм чувал за него, но не съм виждал, иначе щях да взема.
Тани - модератор
Парченца дъбова дървесина :wink:
По-естествено от това, няма на къде!
hidrazin - майстор
Чипса е отпадък от производството на дъбови бъчви - талаша при правенето на дъгите за бъчвите. После го препичат. Има слабо, средно и силно препечен.
По груби сметки от един кубик дъбова дървесина (трупи) се произвежда чипс за около 2-3000 лева при цена 2 лева за 100 грама. :-D
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Мини казан за ракия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: