Проявете вашата изобретателност.
iliyanpitbul - напреднал
Привет,възможно най-задълбочено изчетох темите и мисля,че правилно съм се насочил,но сега вие ще кажете.Телевизора е самсунг с плосък кинескоп.Работещ с нормални цветове,звук и т.н.,НО на екрана малко под средата при светли цветове има една ярка тънка хоризонтална линия.Когато на екрана има тъмни цветове линията избледнява.След всичко което изчетох стигнах до предположението,че става дума за избил кондензатор по "хоризонтала,вертикала" което е довело до увеличение на тока в "лъча" и ние виждаме този повишен ток като една светла линия.Решението...приятел с нужния поялник,желание и нерви,а аз нося шепа кондензатори и материала за след ремонта :partyman: или сервиз и от 30 до 50 лв.Притеснява ме ходенето по сервизи по ред причини,недобросъвестни техници или неправилно предположение на евентуалната повреда от моя страна и последващ ремонт който надхвърля стойността на телевизора.

Прикачен файл

P_20150319_200552.jpg
iliyanpitbul - напреднал
Благодаря,по скоро очаквах да изкажете предположения дали съм се насочил правилно или проблема е някъде другаде.
iliyanpitbul - напреднал
Открих техник който си обича занаята и срещу 20лв телевизора е като нов вече повече от месец.

Тема "поправка на телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: