• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
alantion - специалист
Отдавна се канех да публикувам моето творение,но все не ми остава време.След като прочетох как колега във форума е измайсторил своята хладилна чанта от касетка ,се реших да покажа и моята.Ще се опитам да кача и снимки,за да е по-ясно.

Първо да обясня с няколко думи:
Материали:

-фибран 60/120/2 -1 лист ...................................................цена 2,75лв.
-лепило Ц-200 -100.гр. ...................................................цена 0.36лв.
-тиксо(книжно)-2 см широко-1 ролка ........................................цена0.80 лв.
-тънък гитенакс или плексиглас за дъно с размер на дънната страница- (цена не мога да кажа,защото не съм го купувал)
Помощни инструменти:

-прав ъгъл-60 см
-рулетка
-макетно ножче
-четка за лепилото






-молив или флумастер

Технологично изпълнение:

Първо се оразмеряват страните,после се нарязват,като се бележат с молива коя каква е (за да не се сгреши )
След това се намазват с лепило краищата двустранно и се слепват ,непосредствено с това се облепват и с тиксо ,за да ги пристегне и залепнат здраво.
на капака от вътрешната му страна се изрязва с по 2 см по-къс и по-тесен пласт и се залепва ,за да може да се закрепва по-лесно капака (нещо като водач)
Гитенакса се залепя на външната страна на дъното ,за якост на чантата
Накрая поставих готовата хладилна чанта в една пазарска чанта от найлон ,(размерите на която предварително съобразих при оразмеряването.Така се получи абсолютен завършек.
В хл.чанта поставям по 1 бутилка от кока-кола замръзнала вода ,която след като се размрази става за пиене.
Повярвайте в най-горещите дни +38 гр. на плажа напитките (бира и безалкохолно в кутийки,и те престояли вечерта в хладилник) се запазват студени през целия ден. Много сполучливо!

Прикачен файл

p-1.jpg

Прикачен файл

p-2.jpg

Прикачен файл

p-3.jpg

Прикачен файл

p-4.jpg

Прикачен файл

p-5.jpg
alantion - специалист
alantion написа:
Отдавна се канех да публикувам моето творение,но все не ми остава време.След като прочетох как колега във форума е измайсторил своята хладилна чанта от касетка ,се реших да покажа и моята.Ще се опитам да кача и снимки,за да е по-ясно.

Първо да обясня с няколко думи:
Материали:

-фибран 60/120/2 -1 лист ...................................................цена 2,75лв.
-лепило Ц-200 -100.гр. ...................................................цена 0.36лв.
-тиксо(книжно)-2 см широко-1 ролка ........................................цена0.80 лв.
-тънък гитенакс или плексиглас за дъно с размер на дънната страница- (цена не мога да кажа,защото не съм го купувал)
Помощни инструменти:

-прав ъгъл-60 см
-рулетка
-макетно ножче
-четка за лепилото






-молив или флумастер

Технологично изпълнение:

Първо се оразмеряват страните,после се нарязват,като се бележат с молива коя каква е (за да не се сгреши )
След това се намазват с лепило краищата двустранно и се слепват ,непосредствено с това се облепват и с тиксо ,за да ги пристегне и залепнат здраво.
на капака от вътрешната му страна се изрязва с по 2 см по-къс и по-тесен пласт и се залепва ,за да може да се закрепва по-лесно капака (нещо като водач)
Гитенакса се залепя на външната страна на дъното ,за якост на чантата
Накрая поставих готовата хладилна чанта в една пазарска чанта от найлон ,(размерите на която предварително съобразих при оразмеряването.Така се получи абсолютен завършек.
В хл.чанта поставям по 1 бутилка от кока-кола замръзнала вода ,която след като се размрази става за пиене.
Повярвайте в най-горещите дни +38 гр. на плажа напитките (бира и безалкохолно в кутийки,и те престояли вечерта в хладилник) се запазват студени през целия ден. Много сполучливо!


На последната снимка съм показал как изглежда в готов -завършен вид .

Прикачен файл

p-6.jpg
Chefo77 - майстор
Браво!
Много оригинална идея!
novgradski - специалист
Това е- подобно нещо вече 3-то лято използвам за плажа,но кутията е за 1,5 л вода и е в чантичка "била",и...за да я снимам - трябваше поне да сменя чантичката...
hakama - специалист
Една забележка само - материала дали е безвреден/токсичен?
С директен допир е предполагам.
stiv1961 - майстор
Такава чанта имам от 4-5 години, само че самата чанта я купих от Метро/ води се ,,хладилна"/ и я тунинговах :) . Вътре я облепих с някакво алуминиево фолио попаднало авантакис от някъде. Е, излезе ми около 15 кинта, но три дни държи бирата студена :partyman:

Прикачен файл

Хл.чанта4.jpg
Хл.чанта4.jpg (34.95 KиБ) Видяна 21640 пъти

Прикачен файл

Хл.чанта5.jpg
Хл.чанта5.jpg (31.4 KиБ) Видяна 21640 пъти
Leon - специалист
Стив,

фолиото самозалепващо ли е?
stiv1961 - майстор
Да, но не си спомням от къде ми попадна :? В него има някакви нишки като армировка.
world_explorer - специалист
stiv1961 написа:
Да, но не си спомням от къде ми попадна :? В него има някакви нишки като армировка.
Без армировка и самозалепващо се може да се вземе от магазините където се продават елементи за солари за топла вода. Мисля че преди струваше около 5 лв. Сега не знам, но с едно топче можеш бая чанти да направиш.

Идеята за тази чанта е върхът. Браво. :supz:
valerko - специалист
Няма как да излезе 5 лв.тая чанта поне при мене не. Лист фибран 125/60 струва 3,20 лв, но 1 лист няма да стигне. Фолио самозалепващо, алуминиево е 13 лв. най-много за 2-3 чанти да стигне, чанта дето да се сложи кутията е около 3 лв, книжното тиксо е около 3 лв. Ц200 не го смятам, стив1961 е по-близо до цената. В тоя ред на мисли да питам. Става ли да се сложи от домакинското фолио, готварското, вместо скъпото алуминиево? Да се залепи например с Хелметекс за фибрана или ще скапе фибрана, щото лепилото е на ацетонова основа. Или може с Ц200 да се лепи към фибран?
  • 1
  • 2

Тема "Хладилна чанта за 5 лева" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: