Проявете вашата изобретателност.
anabolicbeast - специалист
Попаднах на едно клипче с въпросния уред, а в последствие го пуснаха и в Лидл на промоция и реших, че може да ми е нужен за село. Понеже не ми се даваха пари, а и не е сложен уред изискващ умения и скъпи материали за да се направи, се замислих от какво е най-добре да се направи. Стигнах до извода, че най-лесно и евтино ще стане от стара поцинкована кофа!
1.Изрязваме дъното на кофата.
2.Изрязваме горната част на кофата(където е дръжката) под формата на обърнато "Т" с цел място за захващане на пръчката.
3.Ако има нужда шлайфаме кофата с цел почистване на ръжда, цимент или други остатъчни материали.
4.Свиваме диаметъра на кофата, като после занитваме свитата кофа.
5.Нарязваме "V"-образни цепнатини в по-широката(горната) част (недостатъкът е, че понякога клончето на плода остава заклещено), с цел по-голяма стабилност на "зъбите".
6.Нарязваме долната част през няколко сантиметра, с цел захващане на торбичката.
7.Ушиваме торбичката от плътен плат(аз съм използвал стара престилка), като зашиваме въженце в началото на отворената и част.
8.Огъваме нарязаните парченца в т.6 навън, така че да да се получи остър ъгъл между външната стена на кофата и нарязаната част.
9.Слагаме нанизаното в торбичката въженце в пространството, което остава от т.8 и го стягаме с клещи.
10.Слагаме дръжката, аз съм използвал един бивш кол за домати.

Прикачен файл

Screenshot_2014-08-02-20-02-00.png

Прикачен файл

Screenshot_2014-08-02-20-01-44.png

Прикачен файл

Screenshot_2014-08-02-20-03-11.png

Прикачен файл

Screenshot_2014-08-02-20-03-04.png

Прикачен файл

Screenshot_2014-08-02-20-02-52.png
MamaMy - майстор
Прави се от консервна кутия, а вместо торбичка се слага мрежа за картофи. Тя се продава на ръкав на метър. Така си купуваш колкото е дълъг кола и плода слиза право долу в ръката ти.
anabolicbeast - специалист
MamaMy написа:
Прави се от консервна кутия, а вместо торбичка се слага мрежа за картофи. Тя се продава на ръкав на метър. Така си купуваш колкото е дълъг кола и плода слиза право долу в ръката ти.
Мрежата за картофи се приключва на първия закачен клон. :partyman:

Тема "Плодоберачка от стара кофа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: