Проявете вашата изобретателност.
ceco_144 - специалист
Тъй като вече повечето хора са в отпуска, както и аз :-D Днес реших да направя за двора от няколко неизползваеми соларни лампи и с подръчни материали да светнат без батерии :-D Смятам че може и по-добре, но с подръчни материали си заслужава. Очаквам Вашите отзиви и критики :-D

Прикачен файл

SAM_0600.JPG

Прикачен файл

SAM_0597.JPG

Прикачен файл

SAM_0594.JPG

Прикачен файл

SAM_0595.JPG

Прикачен файл

SAM_0590.JPG
world_explorer - специалист
Нещо не разбирам. Да светнат без батерии. Нали смисъла е да светят през вечерта когато са събрали електричество през деня, натрупано не в батерии а в акумулиращи батерии. Какъв е смисъла да светят само през деня когато от яркото слънце няма да се вижда, че светят.
ceco_144 - специалист
Не съм казал, че ще светят през деня само. Тъй като соларните лампи бяха изгорели, аз ги разкачих от кабелите и с помощта на лампички от Коледа и кабел 1 м2, и един токоизправител от 220V на 12V. Така вече може вечер, през деня, когато си искам да светят :-D :-D Дано сега е станало ясно :P По принцип съм ги свързал с включването на градинската лампа :)
ceco_144 - специалист
world_explorer написа:
Нещо не разбирам. Да светнат без батерии. Нали смисъла е да светят през вечерта когато са събрали електричество през деня, натрупано не в батерии а в акумулиращи батерии. Какъв е смисъла да светят само през деня когато от яркото слънце няма да се вижда, че светят.

Свързани са с ел. мрежа посредством с токоизправител :) Така те светят ако са включени и вечер, денем, когато поискам :lol:
kuger - майстор
Лампички или светодиоди? С лампички ще е жълтеникава светлината, а и ще се налага по-често да се сменят изгорелите, но е по-елементарно захранването им. Сложи по 2-3 в тяло, че да светят по-силно.
Моите са същите, 6 броя, като едната клетката и сдаде багажа. Карам ги с по-мощни акумулаторчета, изкарват до 3-4 часа сутринта. При условие, че ги е гряло яко слънцето.
ceco_144 - специалист
kuger написа:
Лампички или светодиоди? С лампички ще е жълтеникава светлината, а и ще се налага по-често да се сменят изгорелите, но е по-елементарно захранването им. Сложи по 2-3 в тяло, че да светят по-силно.
Моите са същите, 6 броя, като едната клетката и сдаде багажа. Карам ги с по-мощни акумулаторчета, изкарват до 3-4 часа сутринта. При условие, че ги е гряло яко слънцето.
Те са по две вътре лампички от коледната украса. Искам само да вметна, че лампите са "изтърбушени" /само тялото съм използвал/. С помощта на 5 м. кабел и едно токоизправителче светят много добре вечер :)
pipilica - майстор
Ми добре, ама що не заровиш тоя кабел да не се вижда.
Lisko - майстор
kuger написа:
Моите са същите, 6 броя, като едната клетката и сдаде багажа. Карам ги с по-мощни акумулаторчета, изкарват до 3-4 часа сутринта. При условие, че ги е гряло яко слънцето.
Моите бяха с хипер-куче NiCd 200mAh, смехних ги всичките с остарели NiMH които колеги изхвърлят и нямам грижи.
ceco_144 - специалист
pipilica написа:
Ми добре, ама що не заровиш тоя кабел да не се вижда.
Заровени са вече, но тогава стана много късно и нямаше кога да се разправям :-D А и бирата вече беше посиняла :-D :-D :supz:

Тема "Градинско осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: