Проявете вашата изобретателност.
mi_taka - помощник
Здравейте, реших да споделя едно творение, което "измайсторих" лятото на 2014. Повод стана покупката на ел. трион -по мнения от сайта избрах хоби японска марка. И като всяко ново нещо трябваше да се изпробва и вкара в действие. И така в селския двор имах напълно изсъхнала круша, над 40 годишна.Срязах я и получих ствол, който ми беше жал да изгоря.Реших да пробвам да го разбича с резачката ( не вярвах че ще се получи, НО....) 3 часа по -късно и една изтъпена верига успях да получа 3 талпи по 3 см., които за мое учудване бяха доста прави и 2 капака.
Трите дъски отидоха в дърводелски цех за рендосване, и окрайчване на средната дъска и двете външни само от едната страна, после лепене и лентов шлайф-резултата е на първата снимка:

нарочно исках да запазя външните страни "естествени", както и пукнатини, чепове, т.е. максимално грубо и естествено.

Крака - станаха от по-голям клон обърнат наобратно-втората снимка, като най трудно ми беше да нивелирам отреза на краката към пода.
След това си купих масло за дърво и се получи много добре.
От двата капака стана чудна пейка, но снимки ще кача другата седмица.
Ами това е, остана да я пробвам това лято на шопска с ракия......

Прикачен файл

Masa resize.jpg
Masa resize.jpg (74.04 KиБ) Видяна 3662 пъти

Прикачен файл

маса 1 resize.jpg
маса 1 resize.jpg (73.61 KиБ) Видяна 3662 пъти

Прикачен файл

маса2 resize.jpg
маса2 resize.jpg (73.34 KиБ) Видяна 3662 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ми така де! Браво! Наздраве!
galin56 - специалист
Плота на масата е станал добре - интересно се е получило. Само един лак му липсва и става трепач. За краката обаче е можло да се постараеш повече и измислиш нещо по-добро. В тоя вариант на мен поне хич не ми харесват, а от втората снимка не иглеждат и стабилни даже. Все пак ако на теб така си ти харесва - поздрави за усилията и времето което си отделил.
mlado-maistor4e - специалист
И една дървена дъска, а върху нея вратни пържоли току що свалени от барбекюто #-o
tanq222 - специалист
Много готина идея! От друго дърво става ли?

Тема "Маса от стара круша" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: