• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
крум - специалист
Има китайско и китайско.
Едно време прочетох най-готината реплика в един сайт:
"Гордеем се с отварянето на новия ни високотехнологичен завод в Китай". Следват снимки, чудесии.
Прочетох го в сайта на iRiver. А те се оказаха силно корейска компания, която съвсем невинно беше превзела пазара на MP3 плейъри в Америка. Така че не гледай надписа.
prascho - майстор
emil_v r написа:
Minal sym по твоят път и съм сменил 3-4 пи при плеара (не мога да го произнеса правилно :-D )
сега ползвам всеки ден по- 2 часа FX-57
Мноого съм доволен .
Знам че е изненадващо но 1гбт е достатъчен , Литиева бат. е по- добре от ААА .
Моят е водоудароустойчив наистина струваше около 80лв зарежда се от отделно зар. и от ЮСБ .
Трябват обаче други слушалки , тия по твойте линкове са скапани , немат КПД и БаССС!
Градски, какво прайм като след 2-3 години издаде багажа литиево юонната батерия?
крум написа:
Има китайско и китайско.
Едно време прочетох най-готината реплика в един сайт:
"Гордеем се с отварянето на новия ни високотехнологичен завод в Китай". Следват снимки, чудесии.
Прочетох го в сайта на iRiver. А те се оказаха силно корейска компания, която съвсем невинно беше превзела пазара на MP3 плейъри в Америка. Така че не гледай надписа.
Аз китайско няма да взема ако ще да е от "другото" китайско. В технополис дори и iPod китайски. Интересното бе, че на филипс пише производител "филипс корпорация", но със недописано китай. Предпочитам Филипс Тайвант или Унгария.
Антония написа:
По метода на пробите и грешките стигнах до заключението, че колкото по-прост е плейърът, толкова по-дълго време изкарва. Взех на племенницата един Creative Zen Stone и дори тя, 6-годишeн разрушител, все още не му е видяла сметката :) Обърни внимание, че джаджата се нарича "камък" все пак :)
То това чудо на техниката е разположено на 2 квадратни сантиметра.
Чаро - Акълия
задължително ли е да е плеър
щтото тия дни си взех GSM сони-ериксон лолкман серия с 1гб карта и да ти кажа :shock: ЕБЕТИ звука вади тва на слушалките в комплекта, а има като аксесоар и по-големи предполагам по-добри като звук...
и хем телефон хем...пък и музиката ти е в карта- вадиш сменяш.
верно по-скъпо 300 и нещо лв...пак китай което явно не те устройва.... но пък мисля че при всичките тея технологий набутани в китай- американски и европейски хората са се по-образовали малко и не се дивя на надписа мейд ин чайна, а гледам "шапката" под която стой...

иначе имах плеър NЕО некъв си модел с тунер-такова не ти трябва [-X за други незнам..
крум - специалист
Отдавна световните марки са разбрали, че където е по-евтина работната ръка, там трябва да си построят заводите.
Аз на няколко пъти купувам инструменти от Америка. Дето се вика, освен по надписа "произведено в Китай", само по цената ще ги познаеш.
Пистолет HVLP за $50, като тук най-евтиния що-годе ставащ за нещо е 350 левчета. Като го сложиш до чешки такъв и имаш чувството, че чешкия е някакси недодялан.
Да не говорим за дреболийките като стяги, електронни шублери, всякакви тресчотки, пневматични инструменти...
Както казах, има китайско и китайско. В заводите, в които се произвеждат "марковите" (условно ги наричам) неща, се спазва същото ISO, което се спазва и в Англия или USA. Да не говорим, че мой приятел, работещ във VW, сподели, че на последък това, че на VW пишело "made in Germany", не може по никакъв начин да се асоциира с "качествено". А ти за един MP3 плейър си почнал да се тюхкаш къде бил произведен...
Живей си живота и му се наслаждавай - отдавна MP3 плейърите не струват по една месечна заплата. Чупи се - псуваш и хвърляш.
И свиквай - вече сме в ерата на ширпотребата (не знам дали за добро или за лошо).

П.С. Емо, аз лично бих се замислил за iPod или iPhone. Не че имат кой-знае какво в повече от другите, но са красиви.
prascho - майстор
Aко зависи от мен повече от 10-20 лева не бих дал за подобна технология защото важи в пъти същата максима както при колата. Докато при колата обезценяването е в мига, в който закупуваш и си влагаш парите в пасив то при електронните устройства загубата е още преди да си ги закупил. Да не говорим, че техниката се развива много бързо и дори да се попадне на качествен продукт, който ще издържи повече от предписаната гаранция развитието и необходимостта от по-големи характеристики те притиска да ги подмениш.

Колкото до телефон, аз лично приемам телефона с неговата първоначална функционалност, а именно да осигурява услугата комутация на канали и за нищо на света не бих дал повече от 30 лева за нов. От 2004 година до преди месец карах с нокия 3100 /първия ми телефон/, но баща ми поради факта, че не може да свикне с бутоните ми връчи нокия 1208. Аз лично не виждам необходимост да я подменям. Не допускам да се проявяват никакви подобни комплекси. Съгласен съм с Антония, че колкото по-просто е едно електронно устройство толкова вероятността да работи безотказно е по-голяма. Предпочитам да разполагам със сравнително добър телефон, фотоапарат, плейър .....отколкото с мултифункционално устройство. Впрочем и в Европа работодателите предпочитат да разполагат с добър програмист, строител, електротехник....отколкото с българин-пенкелер.
Колкото до Германия имам достоверни сведения, че немците държат на правата си и при една злоупотреба с тях веднага сигнализират за разлика от българина, който вечно си трае.
XpacTa - специалист
Телефон комбиниран с mp3 player има едно доста голямо предимство - като ти звънне някой няма опасност да му пропуснеш обаждането. Естествено може да се поспори че някой навлек може да ти развали точно най-готиния момент в песента. Друго предимство за което се сещам - зареждаш една батерия. Грижиш се само за едно устройство.
prascho - майстор
XpacTa написа:
Телефон комбиниран с mp3 player има едно доста голямо предимство - като ти звънне някой няма опасност да му пропуснеш обаждането. Естествено може да се поспори че някой навлек може да ти развали точно най-готиния момент в песента. Друго предимство за което се сещам - зареждаш една батерия. Грижиш се само за едно устройство.
Nedestatyci: 1.bateriqta pada za nqkolko chasa; 2. struva maika si i bashta si;.
Чаро - Акълия
6 часа :shock: нонстоп с макс бас.....
аз съм доволен 330 лв сониериксон W610i
  • 1
  • 2

Тема "MP3 плейър?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: