• 1
  • 2
Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
shotik - майстор
Брат ми не ползва този айфон/ако е такъв и той толкова може да ми обясни/ и ми го даде. Батерията му я няма,защото я дал в Пловдив по нея да направят поръчка ,но сега магазина го нямало там. Така без батерия днес обиколи 4 магазина в базар Илиянци,един на бул Левски и ул Шишман,никъде няма такъв размер. Само в Илиянци едно момче се опита с подобна батерия ,която за 2 мм не може да влезне по ширина в леглото,да докосне с контактите на батерията ,контактите на айфона и го включи.Екрана светна и се появи някакво лого,но не можа да задържи батерията така и екрана угасна. Не знам дали може да се разшири ,като се махне ламаринката ,но размери гнездото са 57 Х 32 Х 4 мм. Отпред са три извода.
Разгледайте снимките и дайте съвети какво да го правя

Прикачен файл

CIMG4234.JPG

Прикачен файл

CIMG4235.JPG

Прикачен файл

CIMG4237.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:lol: снимай гърба на телефона :lol:
shotik - майстор
Докато чаках отговор ,извадих ламаринка ,която беше легло за батерията ,сега виждам че е с 33 мм ширина,а от външната страна има пластмасов ръб ,който ако изрежа ,ще се увеличи на 35 мм и вероятно някоя батерия ,от тези които ми предлагаха ,може и да влезне ,но ето снимки на гърба и вътре ,след махане на ламаринка.
Прикачен файл:
CIMG4238.JPG

Прикачен файл

CIMG4239.JPG
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
https://www.apple.com/bg/support/iphone5-battery/

Айфон са изключително антибългарски замислени. Моят не е отварян....
shotik - майстор
Благодаря ! Ще го покажа на сина ми този линк и се надявам да се справи с предписаното в материала.
sstefanov - майстор
Това няма нищо общо с Apple!
Потърси по китайските сайтове.
Lisko - майстор
sstefanov написа:
Това няма нищо общо с Apple!
Потърси по китайските сайтове.
Удивителното е, че колегата дето има айфон не е забелязал очебийната разлика.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lisko написа:
sstefanov написа:
Това няма нищо общо с Apple!
Потърси по китайските сайтове.
Удивителното е, че колегата дето има айфон не е забелязал очебийната разлика.
Не знам какво има колегата ти. Моят е от седмица, седи си в чекмедже, с предпазна кора и въпреки това ми направи впечатление разликата. Шотик си го каза, реплика
shotik - майстор
Днес намерих техник,който ще поръча подходяща батерия и с някакъв преход или с жички ще го направи да работи.Това е за сега ,вероятно събота ли неделя ще е готов.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да пос'неш селфи с него после
  • 1
  • 2

Тема "Батерия за phone 5 реплика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: