Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
gogo7777 - майстор
Здравейте,
имам проблем с WiFi-то на един телефон Леново А319 с Андроид 4.4.2. Имам на разположение два рутера, с които телефона се свързва, но няма никакъв интернет. Лаптопа ми и с двата рутера няма проблеми...нещо по настройките ли пропускам или телефона е за боклука. Колегата със Самсунга и той няма интернет.....Някакви идеи :?
Благодаря предварително.
naB4o - специалист
Само с 2та телефона ли е проблема, или и с други устройства (телефони). Може да има забрани или ограничения от самите рутери. Кой им е правил настройките - ти или служител на доставчика ти? Телефона в други мрежи включва ли се и как е там положението с интернета?

Това е за начало :)
Лека вечер за сега
nikolov333 - майстор
+1 Кой ти е инсталирал рутерите и телефона през други рутери има ли интернет?
gogo7777 - майстор
Проблем с други мрежи нямам.....във всички околни кръчми телефона си е ОК и интернет си има. Проблема е само в квартирата, където лаптопа е ОК, а телефона НЕ.

ПП....до преди седмица всичко си беше ОК
Кой им е правил настройките - ти или служител на доставчика ти?
Предполагам хазаите или доставчика....Става въпрос за хотел.
nikolov333 - майстор
Явно е ограничено по МАК адрес в настройките на рутера.. Търси кой ти е правил настройките на рутера. :drinkers:
Оп..то било Хотел..Ми питай хазяите тогава..има логика да го ограничават за да не се връзва всеки който знае паролата :idea:
Последна промяна от nikolov333 на пон фев 15, 2016 9:56 pm, променено общо 1 път.
naB4o - специалист
Таман и аз това щях да напиша, има ограничение по адрес, или има адреси, които са с разрешен достъп.
Факта, че се включва в други мрежи, означава, че не е за изхвърляне машинката.
gogo7777 - майстор
Търси кой ти е правил настройките на рутера.
Нещо по-конкретно за настройките.....имам карт бланш да човъркам по двата рутера :)

Друг колега на долния етаж с телефон Алкател няма проблеми
gogo7777 - майстор
Хм....ако е така, значи някой умишлено е направил мизерията...не са хазаите сигурен съм. Нанесоха се едни словаци наскоро таааа :?
Как да променя нещата с настройките....имам позволението да закача рутерите към лаптопа и да човъркам. Там по менютата кво да променя или да дам "по подразбиране"....
nikolov333 - майстор
Търсиш в настройките на рутера Wirrelles MAC Filtering и там добавяш МАС адреса на телефона.. :idea: https://www.youtube.com/watch?v=AZtBnyUvaII
gogo7777 - майстор
Малеее много сложно ми идва. Гола вода съм по тая част :x

Тема "Проблем с WiFi" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: