Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не ми е баш за тук въпросът, но!
Как става тъй, че нямам роуминг, а в сметката имам минути изходящ международен разговор?
prascho - майстор
опиши малко по-подробно ситуацията? Договор/преплатена карта, на кой оператор, какво точно ти дава в сметката, модел телефон?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Договор, Mtel,
......
Международни минути 4:00 --- 5,17лв.
Че нямам спомен, е лично, но влязох в "разпечатката" и 00447773336281 ....
tokuro40 - специалист
Това е кода на Германия :lol:
Takezo Sensey - модератор
n_a написа:
Договор, Mtel,
......
Международни минути 4:00 --- 5,17лв.
Че нямам спомен, е лично, но влязох в "разпечатката" и 00447773336281 ....
звънни на този номер и питай собсвеника му , кои го е търсил :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Все тая. Щото говоря само с Париж, Лондон, Хюстън и те ме избират.
Впрочем, в любопитния си период, опитвах да избера номера дето не са в милата родина и не ставаше. Та, нямам роуминг, а имам разговор в сметката.
Takezo Sensey - модератор
n_a написа:
Все тая. Щото говоря само с Париж, Лондон, Хюстън и те ме избират.
Впрочем, в любопитния си период, опитвах да избера номера дето не са в милата родина и не ставаше. Та, нямам роуминг, а имам разговор в сметката.
виж това вече е друго , звънни в м-тел , но да нямаш роуминг не значи да не може да избираш в чужбина , ...роуминг е като си извън българия , да може освен да те търсят и ти да избираш .....като има и някава такса , нещо като депозит да не ги набуташ със сметка :)
prascho - майстор
Ролминг означава, че български мобилен оператор сключва взаимен договор с мобилен оператор в определена страна да ползва комуникационния му ресурс. Ползва се протикол CAMEL, като по този начин когато си в чужбина телефона ти се връзва към базовата станция/ мобилната централа на мрежата домакин. Тя комуникира с HLR на собствената мрежа /българския оператор/ и се осъществява комуникацията и таксуването.

Тема "Ментел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: