Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stefanjor - специалист
ср сеп 27, 2023 9:50 amrexxar_tm написа:
Моля ви да се придържаме към темите :partyman:
Повдигането също не ме притеснява...
Преди 5 г. правих ремонт на покрива и използвах Bramac- за сега не са мръднали, цвета също е без промяна.
Интересно ми е защо смяташ, че повдигането не е притеснително?
Като махнеш тиклите, ремонтираш/добавиш където е необходимо дървения по конструкцията и наредиш керемидите ...и след това, като се получи надигане какво се случва с наредените керемиди?
rexxar_tm - помощник
Повдигането се получава след махане на тежестта (тиклите). Вторично повдигане след връщане на част от товара не се очаква, по скоро да има някакво слягане.
След това има допълнителна скара, което разпределя тежестта по равномерно и също не очаквам критични " пропадания", които да се отразя на наредените керемиди.
Ако това, което намирам в интернет е вярно, средното тегло на 25кв/м тикли е 1000-1300кг. Теглото на Брамак е 1000кг за същата площ. Тази тежест не мисля, че ще позволи още повдиганаия.

Също така повдигането е по цялата конструкция, а не само по покрива. Покрива е 1,8м, от него до каменния зид има около 3+ метра. Не мисля, че покрива има възможност да се вдигне/слегне до степен, която да се отрази на наредените керемиди.

Това са си мои разсъждения, моля поправете ме ако греша, но обяснявайте по-подробно, защото коментари "ще видиш", "пак ще приказваме", "не си прав" не водят до развитие на темата и споделяне на знания и опит :)

Тема "избор керемиди за покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: