• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Grozdev - специалист
съб окт 07, 2023 1:00 amchapara написа:

от какъв маТрял са истинските павета? Ще подскажа да не се ровите: Гранит и Сиенит, в текстура и структура няма да об. 😉


Абсолютно,,
И с някой разновидности като истинските жълти пред НС,,, които са.. " Печени".
Някъде в Австро -Унгария.,, май..? :cool:

:yawinkle:
PIP - майстор
чет окт 05, 2023 8:57 pmbrum написа:
Искам да довърша тротоара с павета. Синьото е ТСК. То ще ми определи нивото на паветата. По сметки ще се движат около 2см над бетон в дясно. Той се явява рампа за гаража. Паветата ще следват неговият наклон.

За павета съм ги избрал 20см х 20см х 6см, че на съседа са същите и тротоара е общ. Иска ми се да са изглежда като едно цяло накрая.

И сега въпроса е как се нареждат павета? Да ползвам пясък отдолу или някаква замазка и лепило? Ако е пясък някакъв по-особен ли трябва да е? И какви са стъпките в процеса?
Ако вече имаш бетонна плоча ги лепи с пясък и цимент и фугирай, така че да не влиза вода. Трябва да има наклон. На пясък основата е друга.
chapara - майстор
Вземи си направи щампован бетон с имитация на павета, оцветен и си гледай кефа. Дават се под наем щампи. По добре е бригада която знае как се прави!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 07, 2023 12:11 pmchapara написа:
Вземи си направи щампован бетон с имитация на павета, оцветен и си гледай кефа. Дават се под наем щампи. По добре е бригада която знае как се прави!
+1
brum - майстор
Бригади за 20м2 не се хващат по спомен. Търсех около къщата да направят, но им било малко и сложно за работа. А там ставаше за 100+м2 дума. Но ще пробвам.
chapara - майстор
Сега като застудее нещата ще се променят😉.
  • 1
  • 2

Тема "Редене на павета с бетонна основа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: