• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Неизползвам и няма да използвам терена (двора) след като направя "нещото" го отделям, :?: преотстъпвам, като става отделен имот, било то гараж, навес, лятна кухня или друго. При нотариуса се разделят нещата, но въпроса ми е по-скоро технически, дали така мога да избегна малко бюрокрация? Целта ми е да изкарам малко лев :-D естествено. Селото ми е хубаво и близко до града.

Нещото - гараж с лятна кухня и надстройка два спални, малка спретната къщурка. В този ред на мисли, като имам гараж и желая да направя нещо в/у него как стоят нещатата?
Master_Kenobi - V.I.P.
Нещата стоят, като да правиш ново...
Освен това, щом ще го продаваш или нищо недей да строиш, или строй с документи.
Според мен, само в последния вариант може да му вдигнеш цената, ама не се знае... Клиентът я хареса, я не хареса "нещото", особено, ако е направено през куп за грош, както ми се струва, че ще го правиш.
Моето мнение е да продаваш празно дворно място.
Domashen_maistor - специалист
stenmark написа:
Домашен майстор постоянно споменаваш за ЗУТ ,като някой ще си помисли че това е библията? обаче защо ти не вземеш да я прочетеш!! Сега ще се обоснова какво имам предвид : къща или вила нема значение това е обект 5 категория и надзор не е задължителен!!!!! Има договори образец с технически ръководител в общината поне в нашата е така попълвасе и това е.Необходимо е само техническия р-л да е завършел А.С. не геодезия примерно.Той ще ти води всички книжа./като чета изказвания в тоя форум много хора пишат абсолютни глупости и лъжи,между другото Кеноби не еот тях/
Именно щото доста съм го чел /ЗУТ/ пиша така. Именно и заради това го пращам човека да чете закона и по-малко да вярва на агенция "Една жена каза" /или както ги наричаш лъжи и глупости писани във форума/. Щото и на мен ми писна от това хора дето през живота си не са построили една тоалетна да дават акъл като вещи в занаята.
stenmark - специалист
Domashen_maistor написа:
stenmark написа:
Домашен майстор постоянно споменаваш за ЗУТ ,като някой ще си помисли че това е библията? обаче защо ти не вземеш да я прочетеш!! Сега ще се обоснова какво имам предвид : къща или вила нема значение това е обект 5 категория и надзор не е задължителен!!!!! Има договори образец с технически ръководител в общината поне в нашата е така попълвасе и това е.Необходимо е само техническия р-л да е завършел А.С. не геодезия примерно.Той ще ти води всички книжа./като чета изказвания в тоя форум много хора пишат абсолютни глупости и лъжи,между другото Кеноби не еот тях/
Именно щото доста съм го чел /ЗУТ/ пиша така. Именно и заради това го пращам човека да чете закона и по-малко да вярва на агенция "Една жена каза" /или както ги наричаш лъжи и глупости писани във форума/. Щото и на мен ми писна от това хора дето през живота си не са построили една тоалетна да дават акъл като вещи в занаята.
Обаче нещо не разбрах в цитата ти ,Кажи небходим ли е надзор за обект 5категория? защото общи приказки до утре можем да си говорим.Ако везираш мен да ли съм построил нещо през живота си ,знай че не си познал!
Master_Kenobi - V.I.P.
Не, не е необходим за 5-та категория.
Някой знае ли АКТ 14 за завършен груб строеж дали включва и направата на покрива или само грубия строеж до последната плоча без киремиден покрив?

А като гледам мненията преди мен дано не съм объркал раздела.
stenmark - специалист
Master_Kenobi написа:
Не, не е необходим за 5-та категория.
Точно това се опитвам да му обясна на Домашен майстор!!! Обаче като се замисля май никнейма му баш на място!
stenmark - специалист
avgusto0 написа:
Някой знае ли АКТ 14 за завършен груб строеж дали включва и направата на покрива или само грубия строеж до последната плоча без киремиден покрив?

А като гледам мненията преди мен дано не съм объркал раздела.
Акт 14 означава завършен грубстроеж т.е. покрив включително.
Domashen_maistor - специалист
avgusto0 написа:
Някой знае ли АКТ 14 за завършен груб строеж дали включва и направата на покрива или само грубия строеж до последната плоча без киремиден покрив?

А като гледам мненията преди мен дано не съм объркал раздела.
Акт 14 се издава за завършеност на конструкцията на сградата. Независимо дали е бетонен или дървен покрива, той е част от тази конструкция и да, трябва да бъде направен за да бъде съставен образец 14.
Domashen_maistor - специалист
stenmark написа:
Master_Kenobi написа:
Не, не е необходим за 5-та категория.
Точно това се опитвам да му обясна на Домашен майстор!!! Обаче като се замисля май никнейма му баш на място!
Препоръчвам ти, преди да спамиш темите, да прочетеш повечко мнения от тези срещу които пишеш и тогава пиши на воля. Що се отнася до казуса именно в ЗУТ /към който съм насочил човека/ пише категоризацията на строежите и необходимите надзорници. За категории от 1 до 4 е необходима фирма с лиценз за независим надзор върху строителството, а за категория 5 може да бъде техннически правоспособно лице. Няма пречка ако човека иска фирма да го надзирава да бъде фирма. Понякога даже е по-добре - с оглед на проблеми които биха възникнали от страна на доброжелатели /пък и може би е по-евтино/.
Що се отнася до строежите за пореден път ме убеждаваш, че най-НЕстроилите, най-много пишат за това дето не са правили. От мен точка по този спам. Имам си доста работа за да се занимавам с глупости.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Главоблъсканици, свързани със строеж на къщи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: