Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sipher - помощник
при изработката на кофраж ползвай препоръчани и още по-добре майстори, чиято работа си видял.

миналата есен такъв късмет извадих, че се отървах от едни цигани ... Само ядове щяха да се берат с тях
Domashen_maistor - специалист
vlad0 написа:
Ако може да използвам темата на колегата... Върти ми се една идея в главата :? -не може ли да се използва за кофраж OSB вместо хидрофобния шперплат. Аз си мисля че 2 леенета може да издържи без да се деформира, но все пак моля да си кажете мнението.

Кофраж и с плюнка може да направиш, но проблема идва, че трябва добре да го стегнеш. Това в сферата на майтапа.
Не мисля, че ще спестиш много от ако вместо китайския /масово използван/ шперплат сложиш ОСБ. И в двата случая майсторите са ключов момент. Виждал съм на едни пияндета как кофраж от метални платна пада щото не е стегнат. /става въпрос за шайба/.
BanoTheWolf - специалист
soprano написа:
...и майстора ти слага шапката...
Някой май е гледал филма "Баш Майстора" :)
Не че одобрявам подобни действия,аз лично държа на коректните отношения.Но мразя и да се бъзикат с мен.
Процедирам така: нов клиент разбираме се за цени и искам една трета от сумата авансово.Като свърша една трета от работата,викам "чорбаджията'' питам харесва ли му има ли забележки и т.н,ако всичко е наред искам пак една трета от парите и така до края.По този начин си даваме възможност да се преценим един другиго. Вече като се случи да работим втори ,трети път тогава правя отстъпки и т.н.При изградени вече отношения.Така мисля,че е честно и за двете страни.Но като видя,че клиентът от самото начало са големи парзаплъци,пък за пари ще се види (примери много),просто не работя с него.По между мои колеги споделяме кой какъв клиент е. За съжаление на българина още му е чуждо спазването на дадена дума,точността и коректноста.В повечето случаи се гледа ''по тънката лайсна''.Но както народа е казал:всеки си намира майстора. :roll:
yanislav написа:
Обещаната картинка Изображение
От моя гледна точка лошо изпълнение !
Не съм арматурист но съм гледал връзвал съм питал съм архитект според мен в такава голяма колона би трябвало да носи голям товар при добре подредена арматура.
Важно е разпределението на арматурата броят на железата дебелината на вертикалните железа и на биглите разтоянието помежду биглите ...
Както писах по горе разпитвал съм архитекти за по големи колони земетръсни шайби и т.н. казвали са ми че е добре да се слагат не съм сигурен точно как се казват но аз им казвам ЕСОВЕ представляват английската буква "S" както подсказва името.
Захващат 2 срещуположни вертикални пръчки арматура свързани посредством бигли и при натоварване (на колоната шайбата...) не позволяват разпукване на бетона както е показано на снимката.
Според мен също има такава възможност да не е била добре вибрирана или трамбована(при липса на вибратор) при което се е получило кухина в помежду арматурата и бетона което намалява товароносимоста на колоната,не е издръжаля и резултата е на лице.
KingoftheROAD - специалист
:) Девойки и младежи, може ли някой по-запознат в строителството и арматурата да ми обясни през колко см. трябва да се навръзват стремената (биглите) по това чертежче? Благодаря предварително :prost:

Прикачен файл

ScreenShot00344.jpg
ScreenShot00344.jpg (73.46 KиБ) Видяна 4530 пъти
mitaka_vk - специалист
KingoftheROAD написа:
:) Девойки и младежи, може ли някой по-запознат в строителството и арматурата да ми обясни през колко см. трябва да се навръзват стремената (биглите) по това чертежче? Благодаря предварително :prost:
Ами така като гледам то е указано в дясната част на чертежа. Във стъпката биглите се връзват през 20 см, при свързването на колоната с армировката на фундамента е през 10 см. И накрая са паказани че се връзват през 14 см.
stivemaster - майстор
Като видях за какво се пуска темата и за каква работа и за какви пари !!!!!! става дума "намерих едни турци....." си викам ебаси темата ,бегай. Въпреки лошото начало обаче гледам че има и интересни неща понататък и искам да поздравя за ентусиазма ribnikolaevi, Илиян Илиев™, yanislav.Особено за първоначалното критично мнение на ribnikolaevi , а така колега , на мен лично така ми е писнало да обяснявам тези неща че не се наемам вече във форума да се плюнча че се изнервям.Винаги се появява по един като ..... че ми е и адаш на всичкото отгоре и се почва..... Не знам къде да търся причината , дали в непукизма ни ? ......"пробвал съм да покажа съмнително проектанско решение в Германия - с такова настървение ме заврънкаха да кажа кой е проектанта че .... ако беше там нещастника щеше да се прости с правоспособността си незабавно , но като разберат че става дума за БГ с някакво разбиране !? отвръщат "ееее ..... там може"

Тема "Цени за кофраж, зидария..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: