Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
Чираче написа:
Я тогава погледни и тая снимка, сравни двете, и пак кажи
Ето казвам: Тънкостенни правоъгълни профили, диагонали, заварки(доколкото се вижда правени с телоподаващо), няма ясно изразени колони по скоро цялостна диафрагма във вид на стена. За този тип конструкция е характерна следната трудност: Премостването на голямото помещение (хол,всекидневна). Пояснявам: ст. греди не са никак малки, а се налага да стъпят върху сравнително икономично изпълнената стенна конструкция. Или иначе казано за този тип решение това е най-важната и трудна част. Та, за да бъдем полезни ще трябва да дадеш подробности как е решен при Теб този въпрос. Или още по-точно: Как ст. греди от тавана се свързват със стените?
Чираче - майстор
Заварките не са правени с телоподаващо/ заварките по този метод не са здрави според моите критерии /, а е ръчно дъгово с инверторен електрожен.
Ама ти май искаш да изнасям лекция със снимков материал? :lol:
BLUEPUPIL - майстор
Чираче написа:
Заварките не са правени с телоподаващо/ заварките по този метод не са здрави според моите критерии /, а е ръчно дъгово с инверторен електрожен.
Ако увеличиш ампеража и намалиш скоростта на телта, телоподоващото ще направи също толкова кач. заварки както и електрода ама два пъти по-бързо, разбирай по-евтино.
Чираче написа:
Ама ти май искаш да изнасям лекция със снимков материал?
Никой не ще да правиш слайд шоу със снимки, просто остана да кажеш най-важното- как гредите стъпват върху стенната конструкция.
Чираче написа:
[Я тогава погледни и тая снимка, сравни двете, и пак кажи :? :lol:
Тези термопанели какви са?...Колко см. са дебели и с каква изолация- негорима или друга?
Прилича на гофрирана ламарина на стоманена конструкция и вата преди гипскартона....Правя сметка за едно помещение и термопанелите, които мисля да ползвам са 10 см. дебелина без обшивка- става дума за гараж с работилничка.
Чираче - майстор
ПламенМ2 написа:


Тези термопанели какви са?...Колко см. са дебели и с каква изолация- негорима или друга?
Прилича на гофрирана ламарина на стоманена конструкция и вата преди гипскартона....Правя сметка за едно помещение и термопанелите, които мисля да ползвам са 10 см. дебелина без обшивка- става дума за гараж с работилничка.
Термопанелите са с дебелина 50 мм, с плътна пяна, гръцки. След тях има 100 мм каменна вата с по-висока плътност, в която са разположени носещите профили за термопанелите, Х връзките, и всички други укрепващи железа. :? :lol: И накрая влагоустойчив гипскартон 12,5 мм. Фаянсовите плочки са залепени за предварително иззидан и укрепен итонг/50мм/.

При Вас, даже и да е работилница и гараж, е добре да направите същото. 100 мм термопанел излишно оскъпява изпълнението. Аз още не съм достигнал до гаража, но ще е така направен. Ще изглежда много по-добре. Върху гипскартона ще закрепя едната страна на рафтовете така, както е на снимката от металната секция в хола. Там само вратичките от МДФ са по поръчка.
skoti - напреднал
^ Каква е реалната цена ,която ти се върза на м2 ?
Чираче - майстор
skoti написа:
^ Каква е реалната цена ,която ти се върза на м2 ?
Поясни какво точно те интересува. Не разбирам въпроса.
skoti - напреднал
Ползвал ли е някой Porotherm 38 и наистина ли нямат нужда от допълнителна изолация ?
Варианта с 25 + изолация или 12 + к. вата + 12 е ясен и пробван.
skoti - напреднал
След 7 месеца и доста бумащини , разреш. за строеж ми е готово :supz:
BLUEPUPIL - майстор
skoti написа:
След 7 месеца и доста бумащини , разреш. за строеж ми е готово :supz:
Честито и добре дошъл в света на строителството. Издебни една седмица хубаво време, както е сега и думкай основите с малко противозамръзващи добавки и завиване, за да си готов за първа плоча в края на Март, началото на Април.

Тема "Вила - дилема за построяването" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: