• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 20, 2023 5:02 pmchapara написа:
Арматурата е прекъсвана там, незнайно защо. Само не казвай че няма арматура🙄
Иначе ако има, може да се олекоти временно товара да се изсече по мин. 50см от двете страни на цепката да се усили арматурата където е дефекта и да се залее отново по предписание.
Другото интересно е има ли дренаж стената или си имаш язовир?
Какви са стъпките на подпорната стена, обратни или ....никакви?
Може, ако има ,,мегдан" и за пилотиране🙄

П.С. Снимката е страхотна😁😁😁😁
:heart: :heart: :heart:

Винаги, като дойде едно такова нещо и си мисля, не може ли постфактум да се направи нещо-като-дренажче, да се пробие хубава дупка и с тръба да се отведе отпред водата..
gnt69 - майстор
За без снимка един контрафорс на счупеното дя прихване и двете части и 2-3 дупки с камбана ф50 да се облекчи стената от водата зад нея. :partyman:
schuldiner - майстор
пет окт 20, 2023 7:05 pmgnt69 написа:
За без снимка един контрафорс на счупеното да прихване и двете части и 2-3 дупки с камбана ф50 да се облекчи стената от водата зад нея. :partyman:
И аз така си го представям, но с два ъглови контрафорса, а на счупеното - разкриване до арматура, заварка и нова колона със стъпка, може и L-образна.

ПП Според мен напор на 2 м вода не може да сцепи подпорната стена. По-скоро става дума за подмиване на основите й. Дренаж задължително!


За да е по-ясно - ъгловите контрафорси са в края на отделената секция, под прав ъгъл помежду си. Единият противостои на отделянето, другият - на наклона на ската.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
1Q.jpg
1Q.jpg (90.45 KиБ) Видяна 696 пъти

Прикачен файл:
2Q.jpg
2Q.jpg (72.55 KиБ) Видяна 696 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на падаща стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: