• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
resistbody - майстор
вт яну 30, 2024 5:37 amТрифон П.Трифонов написа:
... отлепихме без никакви повреди лист изолация. Лепилото остана на стената....
A каква беше основата ?? Няква прашна подпухнала варова мазилка като тая на снимките ли .... Никаква подготовка на основата, монтажа само кюфтета.... после що падна...
вт яну 30, 2024 8:44 amresistbody написа:
вт яну 30, 2024 5:37 amТрифон П.Трифонов написа:
... отлепихме без никакви повреди лист изолация. Лепилото остана на стената....
A каква беше основата ?? Няква прашна подпухнала варова мазилка като тая на снимките ли .... Никаква подготовка на основата, монтажа само кюфтета.... после що падна...
При тези предполагаеми условия не би останало на стената.
Основа, както и всичко останало, като в лаборатория. Семинар е.
skostadinov - специалист
На тази снимки с падналата фасада явно лепилото е било кофти, стената леко крива и само на топки :) И като влезне от някъде вятъра.... При мен като лепиха си правихме експерименти. StarContact White-а не знам какво има в тва нещо, но като хване става много здраво. Пробвахме да отлепяме залепено парче, но мал шанс. Където беше капнало лепилото няма отделяне. По мое скромно мнение на непрофеионалист всичко опира до спазване на технологията на производителя. При лепене на рамка и няколко топки в средата още при слагането на плочата се получава като вакум. Дори при съвсем прясно лепило беше изкл. Трудно да отлепиш плочата.
Но при крива стена и само на топки и с лепило, което не е годно за бездюбелно лепене и после дюбелите я хванат я не (няма как да знаеш), вероятно нещата са доста по-различни.
На тази снимка, с падналата фасада;
- неподготвена основа- помня до болка старата мазилка, вижда се и на снимката.
- неправилно завършен ъгъл- дясно на снимката. В ляво е същата история, но "чаршафа" е тръгнал от дясно на ляво. Указах и посоките, та да е малко по ясно, но не би.
- нискоквалифициран персонал- непознаване и/или неспазване технологията.
- никакъв контрол на качеството.

Обществена поръчка, предполагам.
nelina_london - специалист
На Стара сграда с измазана кофти основа ,лепилото остава на стиропора .Затова от Баумит са измислили тези дюбели под EPS ,да задържат лепилото към основата ,защото от EPS трудно ще се отлепи .Обаче ,за такива високи фасади ,задължително стандартни дюбели .
На нова тухла при силен опън ,ще се отчупи стиропора .Лепилото ще си остане към стената .В този случай няма никакъв смисъл от тези дюбели под EPS .
Потвърждавам ,че лепилото е супер яко и да допълня ,че ако стената ще се облицова с камък ,примерно, отново стандартно дюбелиране .
D.Kalchev - специалист
При мен изолацията ще се лепи върху тухла без мазилка. Тоест ново строителство. И аз съм склонен да мисля, че ако се спазва технологията на Баумит, няма да има никакъв проблем с изолация без външни дюбели. Все още не знам със сигурност какъв вариант ще се получи като височина, но няма да е повече от два етажа, тоест в рамките на 7-8 метра.
Някъде назад в темите мярнах нещо относно мазилката и шпакловката под нея. И доколкото разбрах по-добре е шпакловката да е две ръце и после мазилката. Две ръце шпакловка не предполагат ли проблем с теглото? Всъщност нямам никаква идея колко е теглото на шпакловката на квадратен метър.
nelina_london - специалист
Интересно ми е ,когато клиентът иска тухлата да е измазана ,ЕPS как се лепи ? На гребен или пак рамка и кюфтета?
Ох ...помислих ,че иде реч да се измаже тухлата с хастарна мазилка и после да се лепи EPS .
Задължително 2 ръце шпакловка под мазилката ,иначе не може да се постигне минималният слой дебелина на покритието .Снава въпрос за Уве защита ,градушка ,резистентност на замръзване ...Говорим за милиметри ,все пак .По-тази логика ако си вземете финална мазилка по-едра фракция ,пак ще натежи:)
D.Kalchev - специалист
Поне аз не съм виждал мазилка върху тухлите при ново сторителство преди полагане на изолация. Някой може и да го е направил. По-скоро ще е въпрос на пари. Лепенето на гребен предполага много права и гладка стена. От клипчето на Баумит останах с впечатлението, че лепенето на рамка с кюфтета е за предпочитaне, защото рамката затваря въздуха под изолационната плоскост и му пречи да се движи под нея. При поставяне на плоскостта на стената, ако остане фуга тя да се изпълни и изравни.Това предполага(ло) по-добра изолация.
С риск да прозвучи леко глупаво... Ако шпакловката е две ръце, мрежата е една и остава в първата ръка шпакловка, нали?
Последна промяна от D.Kalchev на чет фев 01, 2024 9:49 pm, променено общо 1 път.
resistbody - майстор
1-ва ръка се прави на гребен -> полагаш мрежата -> замазваш с ножа.. Така ми обясни един майстор, че така в Германия правят.. аз минах 2 ръце преди да ми направи мазилката(там си трабва опит, че бърже стяга) и ми каза че е ненужно да правя втора ръка, но аз си предпочитам 2 ръце..
Къщите си ги мажат преди ТИ тези които имат тази финансова възможност..
D.Kalchev - специалист
чет фев 01, 2024 9:46 pmresistbody написа:
1-ва ръка се прави на гребен -> полагаш мрежата -> замазваш с ножа.. Така ми обясни един майстор, че така в Германия правят.. аз минах 2 ръце преди да ми направи мазилката(там си трабва опит, че бърже стяга) и ми каза че е ненужно да правя втора ръка, но аз си предпочитам 2 ръце..
Къщите си ги мажат преди ТИ тези които имат тази финансова възможност..
Мисля, дори и едно съвсем леко нанасяне и заглаждане на мазилка, колкото да обере фугите на тухлите ще е от плюс за изолацията. Откъм финанси не съм наясно в момента как върви квадрата за полагане на тънка мазилка, без да се гони търговски вид. Просто първа ръка лека мазилка.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Съвети при проектиране/строеж на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: