• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
preslav - майстор
съб окт 07, 2023 1:16 pmBLUEPUPIL написа:
пет окт 06, 2023 6:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
Сега и пътеките като подпрат къщата, няма шанс да слезете на 1ва линия.
Точно обратното, теглото на потенциално
готовата за раздвижване маса се увеличава
и ситуацията се приближава (а не отдалечава)
към точката във времето, когато ще се изпълнят
условията на мат. уравнение за начало на приплъзването.
Тегло+ Наклон+ Вода= Пързалка
:wink:
Имах тайното очакване, че ще се включиш с коментар доста по-рано, сега е малко "след дъжд качулка".
И все пак, ако ти е любопитно, можеш да прегледаш видеата на Трифон, мисля че още на първото се вижда, че къщата няма никакви основи, безформени камъни са наредени директно на терена (общата им височина не е повече от 15-20 см.), после тези камъни са залети с "бетонче", не съм се старал да му гледам височината и ширината. Първоначално и аз си мислех за "пързалка", но сега съм почти на 100 % сигурен, че (някога в миналото) по пътеките (може и пътеки да е нямало) се е стекла повечко вода, минавайки покрай компроментирания ъгъл, водата е подмила калпавата основа и ъгълът е "увиснал". По мазилката на този ъгъл има следи каквито съм виждал по наводнени къщи (петно не повече от 1 квадрат), плочата над него е без пукнатини, явно се е отлепила само зидарията и увисването е приключило.
Времето ще покаже "кой кум и кой сват...".
BLUEPUPIL - майстор
Дълбочината на основите в повечето случаи няма връзка със свлачищните процеси. Основите са дълбоки 0.8-3м, а хлъзгателната повърхност е често над 10-15м дълбочина, като рядко слиза под 5м (освен по периферията). Локалното отводняване и дрениране няма голям ефект. Трябва „комплексен“ подход.


Прикачен файл:
QW.jpg


Горното не е много ефективно, ако
има склонови, подземни, водни течения.


Прикачен файл:
qw2.png
qw2.png (62.36 KиБ) Видяна 1096 пъти
Уф!!! Пресли, ще катерите баира още дълго.

Бълу, нещо за земетръс, нещо против уроки?!
preslav - майстор
Очевидно е трябвало да си стоя със скръстени ръце, а сега съм добавил още 2 тона бетон на квадрат, квадрат и половина площ. Макар, че конструкторът, с когото се консултирах ме разубеждава да не се втелявам, ще си направя труда да залепя парче тапет върху пукнатината - ако тапетът се скъса до една година, значи пукнатината продължава да отваря и гимнастиката е била излишна. Живот и здраве пак ще пиша, дори и къщата да е паднала.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон окт 09, 2023 5:48 pmpreslav написа:
... Живот и здраве пак ще пиша...
:supz:
30 минути на пазар- 3+6+9=450кг.
40 минути пренасяне да обекта- 35 метра офроуд.
60 минути сипванье, бетонобъркане и изливане от бетонпоНпата. Водата на око, колкото попие.
Най много време загубих с пердашката, но в 12.00, по новото време, свърших с чесането на сърбящи части- много комари, а и подчерепното пространство...
Това РК, леко с мъка, събира 3/7 от бетонобъркалката на Пресли. Метнах шесТ.
https://photos.app.goo.gl/NXnqrpN2mv1LPTsV9
preslav - майстор
Май бетонолеенето е заразително - около мен всички бетон леят, че се късат.
От 20 торби останаха 1.5 - тъкмо ще свърша преди студовете.
От якия цимент си взел Трифоне.
Як е, направо е повече от сигурно.
Смятах по новите методи, но се оказа, че е трябвало по стария.
Не ми стигна точно с .....50%, хаха. Предвиждах 110/130/10, но се оказа с дълбочина 13-14 и дължина колкото дойде, но минимум 120, което не отчетох след кофража на място.
Започнах с 2-4-6, наложи се да тичам за още 1-2-3. Това внесе лек смут в ритъма, но кръпка не си личи.
Довършвах с цимент на Титан, а чакълът беше някаква смесена "фракция"- от откровен прахоляк, през филц...Според мен дори е по добре с такъв, но тук може Гроздев да обясни.
След 50 години ще дам отчет за якостните качества.
preslav - майстор
пон окт 30, 2023 6:12 amТрифон П.Трифонов написа:
Як е, направо е повече от сигурно.
Смятах по новите методи, но се оказа, че е трябвало по стария.
Не ми стигна точно с .....50%, хаха. Предвиждах 110/130/10, но се оказа с дълбочина 13-14 и дължина колкото дойде, но минимум 120, което не отчетох след кофража на място.
Започнах с 2-4-6, наложи се да тичам за още 1-2-3. Това внесе лек смут в ритъма, но кръпка не си личи.
Довършвах с цимент на Титан, а чакълът беше някаква смесена "фракция"- от откровен прахоляк, през филц...Според мен дори е по добре с такъв, но тук може Гроздев да обясни.
След 50 години ще дам отчет за якостните качества.
След 28-мия ден можеш да пробваш с теслата, ама старата.
Аз бих сложил и хидроизолация, около тези машини вечно има влага, топло, студено, замръзнало, разкиснато.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет авг 25, 2023 5:47 ampreslav написа:
Привет ...
Привет-мривет :-) Би ли сметнал, заради мен, заради теб и заради четящите, колко пари щеше да излезе упражнението с готов бетон в торби, според началото на темата... :roll:
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 23

Тема "Сух бетон в торби по 25 кг." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: