Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
Хубава идея имаш с тая къщичка, но на 21 години да си закачиш камъка с кредитите на врата е доста лошо(точната дума е тъпо) решение. Инвестирай в себе си, мечтай, събирай опит, рискувай, пътувай и като станеш на 30+ викай багера. Казвам ти го като ИТ на ИТ :) На 22 години щях да изтегля кредит за апартамент, но имах нужда от помощ от родителите си за последващ ремонт, но докато се обсъждаше кое как и се поскарахме(всички сме разумни хора, но явно понякога така става) и така и не купих апартамента. Та това се оказа НАЙ-ДОБРОТО решение в професионалното/финансовото ми развитие, защото можех да рискувам със смени на работите, фирмите и т.н. и за 2 години успях да повиша заплатата си 4 пъти. След това започнах бизнес с много рискови клиенти и т.н. Това беше възможно, защото не мислех "как ще си плащам кредита, ако тая работа пропадне?".

И ся ако изключим тая част... 60 квадрата е достатъчно, но е абсолютно необосновано, гараж извън къщата също. Това, че ще строиш сам ("селски" начин) е сериозна предпоставка за затъване в калта(преносно и буквално). Банките не дават пари на гола нива. Подготви се с кеш до АКТ14. Изобщо махни малко от романтиката :), защото иначе доста боли. :-D Успех и ще следя развитието на темата.
resistbody - майстор
Аз се бях подготвил с прилично кеш и не стигнаха до Акт14... добре, че по време на строежа ми изпаднаха добри сделки и помощ от роднини(която не съм искал, но... така са решили)... Един познат подхвана с мен, но явно не беше преценил добре финикийците, аз съм с покрив дограма и почти за боя вътре, той вчера декофрира колоните..

Тема "От Идея до Ключ: Хрониките на Една Мечта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: