Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BanoTheWolf - специалист
Колеги някой знае ли как вървят цените за кофриране на плоча (долна и горна), за колони. Интересува ме също как вървят покривите (коване на дъски,попове,покриване...), зидария, кв.м. боя., армировка.
Питам, защото в интернет никъде не пишат цените, а не искам да съм в неведение. Намерил съм едни турци за кофраж и искам да съм информиран как да се пазаря с тях, тъй като в скоро време ми предстои изграждането на къща :) Може би ще се наложи понатам и тук да пусна една тема валидна за София.
Благодаря на отзовалите се :prost:
Отивам да търся инфо :buch:
Стефан - майстор
Тук няма да намериш информация. Или поне няма да ти се предостави.
Можеш да постъпиш по следния начин. Определяш си какво искаш да ти се направи. Каквото се сетиш. Напечатваш го в повече екземпляри. Търсиш фирми, и им искаш оферта за напечатаното. Това ще те ориентира. Имай в предвид, че реалната цена е поне наполовина от офертата. Не търси големи фирми, и от нета. Цените им са убийствени.


Всичко това е от личен опит.
BanoTheWolf - специалист
Ами колега идеята е такава, че тук ако има някой, който се занимава с това или поне има някакъв досег да ми каже-подскаже :) В интернет знам , че цените са високи, но аз не търся фирма, а бригада. Аз съм намерил хора за кофраж като за начало, но ме интересуват цени :) Ако не се разбера с тях и тук сигурно ще питам за хора, които могат да свършат тая работа - да си имат платна, да си ги връзват и т.н...
Domashen_maistor - специалист
Цени мога да ти дам от 2006г., но ми се струва, че са бая стари. Тогава плоча+колони / кофраж, декофраж, връзване арматура, наливане на бетон с помпа и уплътняване с техен вибратор/ 30лв/м2 труд. Квадратурата е тази на плочата. Зидария 7лв/м2 труд. Покрив дървен /разчертаване и пускане на маи, столици, ребра, обшивка, мушама, контра летви и летви, керемиди, капаци с подмазване на капаците/ труд 35лв/м2 от разгъната площ на покрива. Сега поне доколкото разбирам 7лв/м2 е цената за големи обекти на зидарията. Твойта ще дойде минимум 10. Единичките са по-скъпи. Като качество /особено на носещата конструкция/ гарантирано добро. Срок за изпълнение на къща от изкоп до покрив /като ги знам мах 6 месеца/. Ако те интересува пиши на ЛС, мога да те свържа с тях. Ако не те мързи може да дойдеш до Редута да им видиш майсторията. Препоръча ми ги шефа на Хидробетон /има бетонов възел и в Люлин/. В момента бачкат една кооперация на пазар Красно село. Там също можеш да видиш кво правят като качество.
BanoTheWolf - специалист
Благодаря колега за изчерпателния отговор :)
Значи първо мисля, че преди две-три години беше бума на строителството (то не пада много и сега), ма не мисля цените да са се променили кой знае колко - ориентировъчно става,полезна информация. :2thumbs:
Зидарията след време ще е с Итонг.
Намерих едни момчета и те дойдоха сега да връзват кофража на долната плоча за ивиците. Ще пусна снимки да видите за каква площ иде реч (около 50кв.м.). Парите са 600лв. като работят с техни платна, греди и т.н.
Бетона аз и бащата ще го леем с бетонобъркачката (190л).
Ако има нещо ще ти пиша на ЛС Domashen_maistor .
Ще пиша какво е развитието.
Svilen22 - специалист
Пусни някоя снимка от работата!Една снимка е = на 1000 думи :-D
Успех!!!
BanoTheWolf - специалист
Изображение



Изображение



Изображение



Изображение



Изображение


Това са снимките до момента, ще има още. В момента тук е много затрупано, тъй като от изкопите дето направихме (стъпки, ивици...) и старата къща дето съборихме остана много боклук и засега не се вижда кой знае колко добре. Част от този боклук ще бъде изхвърлен, а другото ще остане в основата долу. Ще се постарая да направя и макет с google sketch up 7 ,ма не знам кога ще имам време. Страшна бъркотия е...
vidrata - специален-специалист
Имам една идея: разходи се по околните обекти и питай собствениците какво им е струвало това което искаш да ти се направи на теб.Вземаш средно аретметично и се пазариш за по -малко от получения отговор :lol: .Дано мине номера.Иначе цени от земята до небето.
Илиян Илиев™ - майстор
В България по-принцип ли си се слага малко желязо или просто италианците разхищават материал и за това ми се струва, че е малко желязото. Попаднах и на други снимки с малко желязо та за това рекох да задам въпроса.
Стефан - майстор
Илиян Илиев написа:
В България по-принцип ли си се слага малко желязо .
Не знам дали е малко, или мене са ме набутали. За основите 75 кв.м. отидоха над 4,5 тона арматура. Ако и това е малко, здраве му кажи. Ето снимки:

Прикачен файл

P8150076.jpg
P8150076.jpg (103.6 KиБ) Видяна 32441 пъти

Прикачен файл

P5210037.jpg
P5210037.jpg (98.48 KиБ) Видяна 32442 пъти

Тема "Цени за кофраж, зидария..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: