Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
topurov - специалист
А как се държи фибрана при високи температури? Не е ли опасно в близост до камината/печката?

Точно се чудех с какво да изолирам моя.
a_stefanov - напреднал
Аз използвам чешко котле, при което максималната температура на изходните газове е около 200 градуса, а нормално работи на 70-80. Така че температурата не е толкова висока и за момента фибрана не е мръднал!!!
spaskashv - напреднал
Здравейте отново, след известно затишие се връщам пак на темата за комина. Моля за съвет с какво да изолираме комина от дъсчената конструкция/греди и дъски/ Той е зидан от коминни тела и разтоянието което са оставили е 10 см. Само на едно място мисля че е 6 см. от гредата. Моля за съвет!
parvev - специалист
изолирай го с вата
Mitaran - помощник
да питам и аз, за да не отвярям нова тема,
Според вас ако го иззидам комина с огнеопорни тухли не е ли по добре? Стария ми комин беше така и се едно имах акомулираща печка по етажите.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бива. Но ако си на гредоред, имай предвид, че тези тухли ще са по-нагряти от всичко друго и съобрзи изолацията.
Просто са по-скъпи тухли, затова не ги ползват за това.
единак - специалист
Абсолютно излишен разход.
И нормалните тухли греят, не трябва да са огнеупорни.
Освен, ако цененасочено не търсиш този ефект е по-добре да ограничиш греенето на комина. Така температурата му намаля и риска от натрупване на конденз и проблеми е по-голям. Ако е висок комина де.
Mitaran - помощник
Мерси, верно са по скъпи, но пък ефекта е много готин, ще предвидя и това че ще за много топли. Реално над камината комина ще минава през 1 стая и коридора и след отва е гредоред и таванската стая и излиза отвън. таванската още ми е в главата като идея, и като махнем покрива ще я видим дали ще стане въобще. Та благодаря за съвета.
поздрави
Стефан - майстор
spaskashv написа:
и няма да "дърпа" добре. .
Може би се включвам не точно по тематиката. Искам да предложа снимка на нещо много просто, но много ефективно за увеличаване на тягата. Това е изработено от ПВЦ тръби, като за жилищен блок без температура, и само за вентилация. За комин с температура трябва да се изработи от негорими материали.

Направено по този начин, това устройство осигурява много добра тяга при всякакво атмосферно налягане. Просто пушека излиза или отгоре, или отдолу през разклоненията. И няма никаква опасност от навлизане на вода при дъжд в комина.

Прикачен файл

SN850405.jpg
SN850405.jpg (79.97 KиБ) Видяна 5741 пъти
pipbel - майстор
:-D Tуй Българина опасно нещо ей... :-D :lol:
Другите нации нямат и 1/2 от въображението ни

Ама пък току виж долното нещо има и ефект :?
Що пък не, голям праз като няма естетика :cool:

Тема "Питане за комин!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: