• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Grezinski - специалист
А каква точно е твоята теза!? Ако правилно съм те разбрал аз, а предполагам и другите читатели, си намерил няколко снимки на покриви, върху които са паднали ненормални градушки, и на тяхна база, а може би, и защото на теб лично не ти харесва визията, отхвърляш категорично технология!?

Аз твърдя, че покрив изпълнен с гладка листова стомана(или др. метал), е много по-надежден от каквото и да е друго покритие. Знам, че има недостатъци и навярно ги познавам по-добре от теб, но коя е системата без такива?!

За какво точно очакваш да спорим и какво очакваш да постигнеш с това?! Смятам за много по-умно, да съставим списък с покривни системи и да изреждаме предимства и недостатъци, това смятам, ще е много по-полезно на читателите, от този спор, който ти толкова много жадуваш!

Поздрави!
Grezinski - специалист
Ако желаеш, за да не поствам аз снимки, за които ще ме упрекнеш, че са пряка реклама, можеш да градиш негативната си теза върху материали от http://www.kiprida.com или http://www.schloss.bg

Поздрави!
професионал - специалист
p.v.x написа:
професионал написа:
...


Това полимерни керемиди ли са....Имат хубав гланц и обкрайчващи(краини) керемиди. Другите елементи имат ли ги? . :rock:
Това е бетонова керемида "брамак", от най-евтините основните са такива, а крайните са с глазура - нямат евтин вариант - постройката е гараж и клиента с право реши да не се изхвърля с цени. Имат всичко! :wink:
Вадим Владимиров - специалист
Grezinski написа:
.......................

Аз твърдя, че покрив изпълнен с гладка листова стомана(или др. метал), е много по-надежден от каквото и да е друго покритие. Знам, че има недостатъци и навярно ги познавам по-добре от теб, но коя е системата без такива?!
+1 :)
BLUEPUPIL - майстор
Grezinski написа:
Смятам за много по-умно, да съставим списък с покривни системи и да изреждаме предимства и недостатъци, това смятам, ще е много по-полезно на читателите..
Тази идея бе промотирана за първи път от мен в изчезналата тема- Покривите и всичко свързано с тях- с автор Вадим Владимиров и беше оплюта от някой майстори- щото те нямали нужда от ограмотяване- без да вдяват, че начинанието целеше друга аудитория- и не си направиха труда да помогнат на благородната кауза. Имай малко търпение, моята тема върви бавно но затова пък претендира за изчерпателност. След 1..армировката и 2..бетона иде ред на 3..основите, 4..колони,стени, шайби, 5..плочи,гредореди и накрая 6..покриви.
Вадим Владимиров написа:
Grezinski написа:
.......................

Аз твърдя, че покрив изпълнен с гладка листова стомана(или др. метал), е много по-надежден от каквото и да е друго покритие. Знам, че има недостатъци и навярно ги познавам по-добре от теб, но коя е системата без такива?!
Колко пъти да повтарям, че най-доброто, а оттук и най- скъпото покривно покритие е метален лист и върху него керамична или бет. керемида.
Grezinski - специалист
Здравей!

Ако си писал в същия дух както тук, не се учудвам, че са те оплюли.
Мисля, че на никого не му е приятно, да му говорят с онзи тон на "начукване в главата", който лъха от твоите постове.
Нека да защитаваме мнението си с аргументи, не грубо отношение, и да оставим който се интересува, да направи изводите за себе си. Тези глобални заключения дразнят. Радвам се, че акцентираш върху изчерпателността, с нетърпени ще очаквам темата ти, която в такъв случай, би трябвало да засегне всички популярни покривни системи и техните предимства/недостатъци.

Поне 3 обекта има в моя район, които са изпълнени по този начин, с алуминиева печатарска плака под летвената скара вместо пародифузна мембрана. Това е като да използваш за покривна обшивка OSB или друг импрегниран паронепропусклив материал - необходимо е да се осигури вентилация във вътрешността, под обшивката. В никакъв случай не е скъпо.

Поздрави!
VLADO66 - майстор
Има и по-скъпи изпълнения с 50 г. гаранция :wink:
Прикачен файл:
Меден покрив.jpg
BLUEPUPIL - майстор
Grezinski написа:
Здравей!Ако си писал в същия дух както тук, не се учудвам, че са те оплюли.Мисля, че на никого не му е приятно, да му говорят с онзи тон на "начукване в главата", който лъха от твоите постове.
Нарочно езика е стряскащ и целевата му аудитория не включва тези дето като теб предлагат стр. услуги. Нагледал съм се на майсторски изпълнения и интерпретации с главен потърпевш- този дето дава парите, та тези по-остри думи са насочени към него. Нещо като предупреждение,за да не изпада в прединфарктни ситуации. Като например да се наложи да кърти цяла плоча и да я прави наново.
Grezinski написа:
Нека да защитаваме мнението си с аргументи, не грубо отношение,...
Ето ти аргумент- Дървената конструкция под ламаринения покрив е подложена на много големи и резки температурни натоварвания, които скъсяват живота и. Или иначе казано за нашите географски ширини дървената конструкция на ламаринения покрив изисква добре проектирани ст. връзки позволяващи не малка степен на преместване на свързаните греди. Нещо което се вижда много рядко.
Grezinski написа:
...и да оставим който се интересува, да направи изводите за себе си.Тези глобални заключения дразнят.
Изводи полезни за потребителя се правят на базата на безпристрастно и задълбочено изследване на конкретният проблем, което в повечето случаи е пародия или премълчаване на част от истината. Имам и готов пример: Супер профили за външна дограма с нечувано ниска топлопроводимост, които успяха да подведат бай Илия, че през прозореца следващата зима няма да губи не малка част от ценната топлина, щото профила е 1/10- 1/20 от площта на прозореца, останалото е стъклопакет, пък бил той и троен.
Grezinski - специалист
BLUEPUPIL написа:
Grezinski написа:
Здравей!Ако си писал в същия дух както тук, не се учудвам, че са те оплюли.Мисля, че на никого не му е приятно, да му говорят с онзи тон на "начукване в главата", който лъха от твоите постове.
Нарочно езика е стряскащ и целевата му аудитория не включва тези дето като теб предлагат стр. услуги. Нагледал съм се на майсторски изпълнения и интерпретации с главен потърпевш- този дето дава парите, та тези по-остри думи са насочени към него. Нещо като предупреждение,за да не изпада в прединфарктни ситуации. Като например да се наложи да кърти цяла плоча и да я прави наново.
Grezinski написа:
Нека да защитаваме мнението си с аргументи, не грубо отношение,...
Ето ти аргумент- Дървената конструкция под ламаринения покрив е подложена на много големи и резки температурни натоварвания, които скъсяват живота и. Или иначе казано за нашите географски ширини дървената конструкция на ламаринения покрив изисква добре проектирани ст. връзки позволяващи не малка степен на преместване на свързаните греди. Нещо което се вижда много рядко.
Grezinski написа:
...и да оставим който се интересува, да направи изводите за себе си.Тези глобални заключения дразнят.
Изводи полезни за потребителя се правят на базата на безпристрастно и задълбочено изследване на конкретният проблем, което в повечето случаи е пародия или премълчаване на част от истината..
Безпристрастно и задълбочено изследване на този аргумент не съществува, и не вярвам някога да просъществува, защото практическият опит доказва, че горното не е никакъв проблем. Едни от най-старите, и красиви(!), сгради, не само в Европа, не само по нашите географски ширини, са с метално покривно покритие! 90% от пазара в южна Румъния, са с метални покриви! Полша, Чехия, Унгария, Словакия - страни върху които имам наблюдения за сектора, са със значителен дял на металните покриви. Технологията на полагане е една и съща, видно от сайтовете и техническата документация на различни производители.

Все пак, ико имаш някакви доказателства, ще ми е интересно да ги разгледам!

Металната покривна система си има технология на полагане, която е необходимо да се спазва, както всеки друг продукт. Листите или керемидите лежат върху двойна летвена скара/или обшивка(при двойния фалц), която осигурява минимум 60 мм. отвор, в който постоянно циркулира въздух, от стрехата към билото. И колкото е по-горещ листа, толкова по-силна е тази циркулация. При правилно изпълнение, топлинното натоварване върху слоевете под летвената скара съм убеден, а сигурен съм, че и ти го разбираш,не е по-високо от това при алтернативни системи.
Можеш да видиш снимки тук:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 070&type=3

Що се отнася до двойния фалц/стоящ шев, или покривите с гладка ламарина, технологията е идентична, но вместо шипки/летви е правилно да се ползва неплътна дъсчена обшивка.

Между другото, след онази градушка, нямаше оплаквания от нито един клиент с метални керемиди. Лично посетих няколко обекта, за да се уверя дали всичко е наред и никъде нямаше поражения. За мен, причината за това е, че листът е вълнообразен и отклонява леда, не поема цялото натоварване от удара, като гладката ламарина.

Поздрави!
BLUEPUPIL - майстор
Дай да видим колко товар издържа ламарината над скарата преди да почне да прави корем на см2, в най-неблагоприятната точка, демек по средата между две летви (Ама се постарай да дадеш точни данни). Що се отнася до покритието- В ценовия диапазон дето се предлага на пазара, ходенето върху покрива е меко казано нежелателно- Такова ограничение за едноетажна къща се преглъща трудно. Казваш ,че между дъсчената обшивка се оставя разстояние. Колко е то, защо се оставя и как се решава проблема със смъкването/огъването на дъските надолу при по-стръмни покриви. Дай да видим този циркулиращ въздух, при скарата с колко намалява топлинното натоварване на гредите отдолу. Керемидата се нагрява бавно и изстива бавно. Дървените греди не са подложени на сравнително бързо нагряване и охлаждане, което липсва при металното покритие. Ако не можеш да ми отговориш точно и адекватно, недей. Ама Моля те недей да цитираш рекламни брошури като в горният пост. Хем ще правим метални покриви, хем съществената техническа информация е оскъдна. Да не би това да е част от агресивната маркетингово-рекламна стратегия?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Питане за покрив!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: