Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
borko-67 - специалист
Здравейте!-Искам да си направя ремонт на покрива,но имам няколко въпроса.
1.Трябва ли ми разрешение за това?
2.Мисля от 4-скатен да го направя 2-скатен - с разрешение ли?
3.Мога ли да го повдигна малко - т.е. надзид?
4.Колко и какъв материал да си купя за 100 кв. покрив-(като греди,мертеци,столици и т.н.?
5.Мисля да е с метални керемиди - какъв модел ще ми предложите?
Покрива ще го правя напролет.Предварително благодаря.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това което искаш не е ремонт. И се иска "разрешение". Сиреч почти всичко като за нов строеж.
Нооо... си има вратички. Опиши подробно твоята ситуация, по документи
sasco - помощник
borko-67 написа:
Здравейте!-Искам да си направя ремонт на покрива,но имам няколко въпроса.
1.Трябва ли ми разрешение за това?
2.Мисля от 4-скатен да го направя 2-скатен - с разрешение ли?
3.Мога ли да го повдигна малко - т.е. надзид?
4.Колко и какъв материал да си купя за 100 кв. покрив-(като греди,мертеци,столици и т.н.?
5.Мисля да е с метални керемиди - какъв модел ще ми предложите?
Покрива ще го правя напролет.Предварително благодаря.
Здравей,

1. По закон ти трябва за абсолютно всичко.
2.като 1.
3.Имаше някакво ниво до което не е нужно разрешение(мисля).
4.Аз догодина живот и здраве ще правя същия покрив като твоя.100кв. м.,двускатен.Трябва хубаво да се сметне.16/16-носещи,10/10....4/8,имай напредвид,че материала трябва да е добре изсушен,да няма много чепове(от тях материала се цепи),ако ли не купи материал(ако не бързаш) и го остави под някой навес да си се суче,съхне и т.н.....пък догодина.При моя случай,ще му го мисля за догодина,засега нямам възможност.Аз няма да подавам искане за разрешение.В забито село...
5.Спрял съм се на олекотен покрив.Препоръчвам ти.Т.е.в/у конструкцията-ОСБ,някаква хидроизолация и най-отгоре ондулин или битумни керемиди.А най-отдолу-каменна вата(5-10см.) и ламперия.


Давам ти ориентировъчни отговори,защото не съм спец все пак;)Нека и други колеги спделят.
Успех с начинанието!
borko-67 - специалист
Материала мисля да го купя сега.Но за покрива забравих да кажа,че 100 кв. е къщата,значи покрива ще е около 120-130 кв.може би 130 кв.Някой може ли да ми изчисли колко и какъв материал ще ми трябва.
Ще съм много благодарен.
laki1968 - специалист
такааа,ако е в някой голям град разрешение сигурно трябва.ама ако го правиш на село ич и не се занимавай с бумащини...относно цената на покрива само за материали приблизително около 40лв. на м2(греди,попове,дъски за обков,мембрана,летви,керемиди)
mldm - специалист
И намен ми предстои ремонт на покрива на къщата в село но на пристроени 2 стаички общо 22-25м2 и щях да питам същият въпрос но вече ме изпревариха.Интересува ме дали има начин да направя първо пад едната стая и след това над другата.Искам да сменя и гредите на гредореда -какви да бъдат /размери /.Ширината на стаите са по 4м. но се интересувах скоро и ми казаха че гредите които продават по складовете при мен са по 4м и ще ми дойдат къси.Та дайте ми идея как да направя.
:?
Последна промяна от soprano на вт окт 06, 2009 11:33 am, променено общо 1 път.
medel76 - специалист
Здравей,намери ли майстори за твоя покрив,ако- даволен ли си и кажи мнение ,защотото аз търся такива майстори и то спешно,че зима идва и тече
borko-67 - специалист
Все още не съм намерил!
Но аз ще правя ремонт напролет,и сега събирам оферти.
borko-67 - специалист
А за село на 20 км. от София дали ще трябват разрешителни за ремонт?

Тема "Как да постъпя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: