• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
zdravko_dimitrov1986 - специалист
Брей, ама много разбирачи имало. Добронамерен майстор щял да замени конструктор. Дрън, дрън.
Учим това по 5 год с доста интересни предметчета при това.
Консултации се раздават, но се плаща за това.
Може да се направи обследване на конструкцията и да се дадат предписание за нейното укрепване или друго.
Поясът съм написъл как се прави. Поясът служи за да легне покривът върху него. От поясът се оставят фусови железца с помоща на които се привързват лежащите столици на покрива.
Пояс се прави на тухли единички.
Поясът предава равномерно теглото на пакрива на тухлите.
Ако има отвори в стената /прозорци и врати/ с определена площ /до 50%/ беше май не се прави пояс а греда.
Оглед от конструктор. Това е.
Поздрави.
medel76 - специалист
Mерси Здравко,точно така е..трябва да се види от какво се получава.Мерси и за гипсовия маркер!Може да е от всичко, най вече от слягане или подпочвени води.Имаме сонда в двора.
Армагедон - специалист
стефане колежката е останала малко по - свободна през уикенда и си намира занимание :lol: :lol: тя тоз ремонт го е почнала още през септември (виж и мненията) Абе защо не си стои над тенджерите :hot2: :hot2: сигорно близките и си нямат хал - хабер :lol:
medel76 - специалист
O, да точно така,аз мога и да го почна след 10 години,но не ми пречи да питам,нали,и аз виждам твойте не компетентни мнения,както за покрива така и тук.Като не си наясно дори със себе си,не подвеждай хората които молят за съвет САМО на хора с опит,а дали съм госпожа незнам как го измисли,може да съм госпожица и не готвя нека ти кажа!!!!
Армагедон - специалист
Спирам да пиша в темата и се извинявам за спама
( това е към уважаемия модератор ) :idea:
единак - специалист
Уважаема Мендел, наистина е добре да слушаш хората с опит, но аз бих добавил и тези със знания. И ако може опита да е професионален, а не абе ние така го правим от 30г. Или да се прави паралел между бетонен пояс на къща и обръч на бъчва.
Такива огромни, при това работещи, пукнатини са повод за сериозно безпокойство. Не се колебай, а се поразтърси из Пловдив, не може да няма. Не е необходимо да работиш с първия срещнат, нито пък да прибързваш с решенията. Не е чак толкова спешно това, което става, но е сериозно.
Освен това някак си не виждам как става работеща вътрешна пукнатина да не води до работеща външна. Може и да не е точно от другата страна, а дори и на другия край на къщата.
И да добавя, много зависи от това какво ти самата търсиш - дали искаш само да спреш пукнатините, да си оправиш къщата така, че да те надживее или само да шпакловаш отгоре.
medel76 - специалист
Здравейте,мерси за мнението.Ще потърся някой компетентен конструктор да погледне и да каже.Аз искам да ги спра тези пукнатини,това със замазването е временна работа.
vipltd - специалист
Единак,сега пък за какво се заяждаш?Казваме си мнението,за да сме в полза.Опитваме се да помогнем,измежду толкова мнения тяхно е
правото да изберат най-полезното за техния случай.Приемайки,че форума е наистина за взаимопомощ съм помогнал на семейство,който се канеше да кърти банята заради теч.Изпратих им хидроизолация.
Безплатно,вкл;и куриерските услуги.На такава стойност,може би те се кланяш няколко дни на англичаните.Готов съм да помогна за решението и на този проблем.Безвъзмездно.
Прадедите ни не са живяли в панелки.Повечето стари къщи ,на гредоред,са правени с вертикални греди,тухли единички в най-добрия
или кирпич с хоризнтални греди.Почти не са свързани ,с външните ,така както е на новия ти строеж.А за 30-те години имаш грешка,завърших строителство и архитектура през 1979 г.,т.е. повече от 30.Две години реставрирах и гръцки къщи.
Поздрави.
argonavt - специалист
Колега vipltd, не се впрягай ! Това е форум . Последната дума има има собственика на къщата . :)
vipltd - специалист
Иначе няма смисъл от участие на форумци.Целия форум ще бъде диалог между автора на темата и модератора.
-Кучешка къщичка-Намери си дърводелец
-Комарници- Иди при дограмаджията
-Пукнатини-Викай конструктор
Уважавам всеки от Вас с всичките Ви плюсове и кусури.
Лека вечер
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Пукнатини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: