• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Grezinski - специалист
Е, сега.... аз говоря за едноетажна конструкция от типа на сниманата. Това, което показваш е далеч по-сложно и разбира се, ще е далеч по-тежко. :) Такива ще предлагаме може би догодина.
leoncho - специалист
Grezinski написа:
Здравейте,

профилите не са за ГК. Това са поцинковани, студено огънати профили от високоякостна стомана. В момента тези профили навлизат постепенно и в България.
Могат да се постигнат всякакви форми, дори и овални.
Средното тегло на тази конструкция е 27 кг. Цената на м2 с обшивка от два пласта ламарина и 15см вата, метални керемиди на покрива и олуци, с крепежите, лепенките за прекъсване на термомоста, антикондензното и пароизолационното фолио, техническия проект излиза около 97 ЛВ. Без монтаж, без ддс.
Дай размер на профилите,че и на мен ми се виждат за ГК.
Иначе дали ще са 27 кг/м2. :?
Grezinski - специалист
Профила е C300/2,5мм, фланшовете са 82 и 90 мм. Тежи 10кг/м'
ribnikolaevi - майстор
Grezinski написа:
Колкото по-голяма е къщата, толкова цената е по-ниска. Цената която дадох е за около 140 м2. за 100м2 може да е малко по-скъпо. Също зависи и от отворите, защото обкрайчващите профили се дублират.
Това е цена с технически проект, без архитектура, ВиК, Ел.
Технически проект е фаза, а не част, вероятно имаш предвид конструктивен проект, техническа фаза. Иначе и архитектурата, и Ел и ВиК си имат своите идейни и технически фази.
А че не са за гипсокартон тези профили е очевидно, струва ми се че имат към 3 мм дебелина.За ГК нямат и мм.
По принцип това ми изглежда като система, която е измислена и направена както трябва, с доста инженерен труд по нея. На мен лично ще ми е любопитно да видя документацията и, ако я даваш.
И освен това поради лекотата на профилите това точно е системата Направи сам. Тежките профили са по-икономични, но като сложиш механизацията и това че попадаш на специализирани фирми, които те дерат, предимството на спестения материал отива много назад.
Къде се правят заготовките, в България ли?
Каква е дебелината на покритието?

А, оказа се, че са 2.5 мм. Каква е системата, от коя част на света идва?
Междуетажните конструкции как се изпълняват? Плоча или стоманена гредоскара?
ralev - специалист
Има ли вече снимки в завървен вид на къщата в Румъния, интересно ми е да видя крайния резултат.
Grezinski - специалист
Izvinqvam se za latinicata, shte si korigiram posta dovechera.

Ribnikolaevi, blagodarq za redakciqta!
Pokritieto e 275 gr/m2. Surovinata idva or Shveciq, profilira se v Ungariq i Rumuniq, zavisi ot profila. Tehnologiqta e Ungarska. Ima i Rumunski tip, koito sa s fermena konstrukciq.
Dokumentaciq moga da ti dam na e-mail.

Nqmam snimki v zavursahen vid, ne ostanahme do kraq.Puk i predpolagam, che oshte ne sa q zavurshili.Inuche vutre vurhu lamarinata shte se montira GK. Stenite shte budat izgradeni sushto s GK. Shte pusna po-kusno edin drug proekt, koito e s finish.



Ribnikolaevi, благодаря за корекцията!
Покритието е 275гр/м2.Суровината идва от Швеция,
профилира се в Унгария и Румъния, зависи от профила.
Технологията е Унгарска. Има и Румънски тип,които са с фермена конструкция.
Документи мога да ти изпратя на e-mail.

Нямам снимки в завършен вид,не останахме до края.
Пък и предполагам , че още не са я завършили.
Иначе вътре върху ламарината ще се понтира GK(гипс картон)
стените ще бъдат изградени също от GK.
Ще пусна по късно един друг проект, който е с финиш.
(предполагам означава завършен или на завършване ?)
Извинен сте за латиницата но за последно моля. Модератор
ralev - специалист
:?
аз чакам евентуално снимки
Последна промяна от ralev на вт фев 16, 2010 10:00 pm, променено общо 1 път.
bencho_rb - специалист
Answers: 1
профилите не са за гк а са от нова технологиа за изграждане на ваншни стени коиато е нова и широко приложена в европа.технологиата се казва /меtsec/ и ако искате може да намерите в гоогле .работи се много бьрзо и лесно и евтино
vk - специалист
Дайте нещо ново по тези метални къщи, а също и от други производители, български производители няма ли ?
BLUEPUPIL - майстор
vk написа:
Дайте нещо ново по тези метални къщи...
Новото е ,че производителите на леки ст. профили правят сериозни опити да изпратят дървените покриви в миналото.
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (112.01 KиБ) Видяна 3422 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (89.33 KиБ) Видяна 3422 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Къща с метална конструкция." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: