• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
xios - специалист
още

Прикачен файл

Εικόνα 493.jpg
Εικόνα 493.jpg (118.15 KиБ) Видяна 4892 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 494.jpg
Εικόνα 494.jpg (123.08 KиБ) Видяна 4892 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 495.jpg
Εικόνα 495.jpg (115.55 KиБ) Видяна 4892 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 496.jpg
Εικόνα 496.jpg (116.44 KиБ) Видяна 4892 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 497.jpg
Εικόνα 497.jpg (124.65 KиБ) Видяна 4892 пъти
xios - специалист
всички снимки са от днес

Прикачен файл

Εικόνα 498.jpg
Εικόνα 498.jpg (127.11 KиБ) Видяна 4891 пъти

Прикачен файл

Εικόνα 499.jpg
Εικόνα 499.jpg (125.72 KиБ) Видяна 4891 пъти
ЧефоС - специалист
Може ли да продължа с въпросите?

Както виждам, цялата конструкция не е укрепена на странични натоварвания. С изключение на една Х връзка. Виждам, че се разчита единствено на якостта на скрепителните елементи. А знаем, че натоварването им на малко разстояние един от друг е ОГРОМНО. Въобще, има ли проект, разигравана ли е симулативно с някоя програма против земетресения и други странични натоварвания? И как така този, който плаща, няма да се съобразява с проекта? Ако има такъв :?

Според мен, тая сграда ще рухне при едно земетресение, въпреки многократното презапасяване с метал. Даже ми се вижда и гразно като проектиране. Това го казвам с най-добри намерения.

Последен въпрос за сега. Как ще се изпълни вътрешната обшивка на стените и таваните?

И молба - не прескачай въпросите ми, и отговори на неудобните ми въпроси.
Последна промяна от ЧефоС на вт окт 12, 2010 7:16 pm, променено общо 1 път.
Илиян Илиев™ - майстор
Баце, тия какво пръскат по стените? :?
xios - специалист
щпакловката с мрежата и мазилката са пръскани с тая машина.Що се отнася до въпросите от Чефос-има повече Х връзки вижда се на снимките.Това за което питаш ще отговоря така-тук контрола е малко по голям отколкото в БГ.И тук хората работят с компютри и също има способни инженери.Ако това което виждаш ти се струва че ще падне при земетресение то всичко което е правила тази фирма до сега да се изравнило със земята.И аз като пътувам из България гледам много метални конструкции и им се чудя как стоят. Виждал съм снимките от твоята къща и също не ми харесаха много работи ама тя си е твоята и е най доброто за теб.Така е и с тази къща за собственика и. Като стигнем до стените вътре ще видим.
ЧефоС - специалист
xios написа:
Виждал съм снимките от твоята къща и също не ми харесаха много работи ама тя си е твоята и е най доброто за теб..
Сега е момента да ми натриеш носа, и да ме изравниш със земята. Ако не го направиш, увисваш във въздуха. И повече да не се хвалиш, че разбираш от подобен род строителство.

Чакам отговор.
bulchat - напреднал
И ве пак темата е полезна и виждам, че доста хора я следят с интерес.
Браво xios, че си постнал материал от този така странен за мен обект!
Като цяло не ми харесва нещо такова и от начало помислих, че тая къща ще си остане с визия тип хале, но виждам, че с времето заприличва все повече на къща и започва да ми харесва. Поне от вън де... :-D

Изолацията предполагам е лепена с пяна? :?
ЧефоС - специалист
bulchat написа:
Браво xios, :?
Браво, но човека вече не отговаря. :? ЗАЩО ЛИ? Едва ли ще бъда удостоен с аргументиран отговор?!
genkogenev - специалист
xios написа:
щпакловката с мрежата и мазилката са пръскани с тая машина.Що се отнася до въпросите от Чефос-има повече Х връзки вижда се на снимките.Това за което питаш ще отговоря така-тук контрола е малко по голям отколкото в БГ.И тук хората работят с компютри и също има способни инженери.Ако това което виждаш ти се струва че ще падне при земетресение то всичко което е правила тази фирма до сега да се изравнило със земята.И аз като пътувам из България гледам много метални конструкции и им се чудя как стоят. Виждал съм снимките от твоята къща и също не ми харесаха много работи ама тя си е твоята и е най доброто за теб.Така е и с тази къща за собственика и. Като стигнем до стените вътре ще видим.
Не е до контрол колега , до проект и материали е работата . За контрол не може въобще да се говори - погледни на какво скеле работят , не ползват маски при нанасяне на мазилката и шлайфане с машина .
Иначе кащурката е готина с ненужно тежка конструкция .
Но всеки си има вкус .......
Поздрави и не се обиждай но ме дразнят сравнения кое как е в БГ и другаде по света .
Работя в интернационален екип от специалисти и виждам какво могат и знаят . :o
Илиян Илиев™ - майстор
genkogenev написа:
xios написа:
щпакловката с мрежата и мазилката са пръскани с тая машина.Що се отнася до въпросите от Чефос-има повече Х връзки вижда се на снимките.Това за което питаш ще отговоря така-тук контрола е малко по голям отколкото в БГ.И тук хората работят с компютри и също има способни инженери.Ако това което виждаш ти се струва че ще падне при земетресение то всичко което е правила тази фирма до сега да се изравнило със земята.И аз като пътувам из България гледам много метални конструкции и им се чудя как стоят. Виждал съм снимките от твоята къща и също не ми харесаха много работи ама тя си е твоята и е най доброто за теб.Така е и с тази къща за собственика и. Като стигнем до стените вътре ще видим.
Не е до контрол колега , до проект и материали е работата . За контрол не може въобще да се говори - погледни на какво скеле работят , не ползват маски при нанасяне на мазилката и шлайфане с машина .
Иначе кащурката е готина с ненужно тежка конструкция .
Но всеки си има вкус .......
Поздрави и не се обиждай но ме дразнят сравнения кое как е в БГ и другаде по света .
Работя в интернационален екип от специалисти и виждам какво могат и знаят . :o
Та понеже работиш и знаеш - къде нанасят машинната мазилка с маски?(и за какво изобщо са нужни маски при нанасянето на машинната мазилка? подчертавам нанасянето, а не разбъркването)

И на посоченото от теб място какъв е процента на маскираните мазачи спрямо немаскираните?(ако си извън Германия не си и помисляй да казваш 90)

От можене и знаене до изпълнение е като от небето до земята. Все пак има и други работещи в интернационални екипи и май всичко опира до цената.

Всеки изкарал курс в европата за монтаж на скеле знае какви са нормите и как трябва да стане, отделен въпрос кой на какво се качва за да прихване насъщния мечтаейки да работи с интернационален екип от специалисти правещи скеле като по книга.

Нека бъдем реалисти колега интернационалист, къде се прави под 20 метрово скеле като по книга освен по главните улици и градовете?

п.п. Не ме карай да ти снимам няколко 20 метрови скелета в европейска държава, че ако наистина работиш с международни специалисти ще сънуваш кошмари поне един месец.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Къща с метална конструкция и термо панели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: