Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Стефан - майстор
Justy написа:
.... Стефан е прав - да се отбележи за протокола :prost:
Благодаря ти. Рядко го правиш, но е факт за справедливото ти отношение.

От снощи реших да се придържам стриктно към правилата на форума. Което не пречи да си изразявам мнението, даже и да не се харесва на някои съфорумци.

Как да отговориш на човек, който се изказва неподготвен, и казва, че
zdravko_dimitrov1986 написа:
Стефан се изцепи както винаги.
.
Стефан - майстор
PLOCHKATABG написа:

Някой от вас да е развалял стена от лайна и пръчки ?
Както казва Торбалан, у наше село повечето стари къщи са строени от измазан с лайна плет. Вярно, устоичиви са на земетресение, щото се клатят като на коча мъд... Но за нищо друго не стават. Обикновени коптори. Вярвай ми, знам какво говоря. С една щанга такава къща се събаря за отрицателно време.
mitaka_vk - специалист
Уффф абе някой да е чувал за торкретобетон? Прави се по този начин само че с машина се набива бетон като предварително е поставена стоманена армировъчна мрежа. Не знам на ръка дали ще стане също толкова здраво, но торкретобетона се прилага при укрепване на скатове и в тунелостроенето може да си направите изводите.
mitaka_vk - специалист
Стефан написа:
mitaka_vk написа:
Уффф абе някой да е чувал за торкретобетон? .... но торкретобетона се прилага при укрепване на скатове и в тунелостроенето може да си направите изводите.
Само там ли се прилага? При нас също се ползва :lol:
Е да бях гледал някъде, май у Плевен /не помня вече/ двама мургави се опитваха да правят нещо подобно с лопати, ама пущината не се получаваше :-D
Илиян Илиев™ - майстор
mitaka_vk написа:
Уффф абе някой да е чувал за торкретобетон? Прави се по този начин само че с машина се набива бетон като предварително е поставена стоманена армировъчна мрежа. Не знам на ръка дали ще стане също толкова здраво, но торкретобетона се прилага при укрепване на скатове и в тунелостроенето може да си направите изводите.
Предполагам, че употребата на машина е наложителна заради бързината на нанасяне. Един човек знаещ какво прави с маркуча в ръка би оспорил метрите на педесетина майстори хвърлящи с мистрия. Всичко останало е до материал.
mitaka_vk - специалист
При всички положения си има технология, иначе ако беше така лесно като си мислят някои всички щяха да го практикуват и тогава сбогом на бетоновозите и разните му там кофражи :lol:
Илиян Илиев™ - майстор
Да, прав си. Всичко си има технология, но освен това и предназначение, което никак не е по-маловажно за функционалноста.

За това задодох по-напред конкретен въпрос на автора какъв е проблема. Защото ако тухлите се ронят най-доброто решение вече го е казал инженера. Колоните нямат нищо общо с ронлив зид.
complast - специалист
Въпросното заякчаване има смисъл ако отгоре мрежата се покрие с
бетон/като се отлее или напръска/.Тоя чамъм се прилага върху керпич
който се рони и трябва да се покрие с мазилка.На каменен зид според мене няма смисъл.
ebahti - майстор
като се измаже със замазка и в нея малко варчица за по блажно-нема мърдане.......работил съм в неколко държави и вар съм виждал само у франция и у нас,ама техната вар е с различна химична формула от нашта(или поне така ми го обясниха) и стяга като бетон
stivemaster - майстор
Здравейте.Колега според мен е странно да искаш съвет от хора чието мнение не цениш ,при това за толкова важна операция мнението е съвет тоест безплатно.В случая говорим за торкретиране ,така че за какви стари майстори говориш .Ако наистина има причина за тревогите ти дай снимки на пострадалите стени и ще те светнем на технологията за която ти е споменал инженера ,щото ако имаш проблем с укрепване на гредоред никакви колони не те оправят ,човека хубаво ти е казал.

Тема "Укрепване на стени с армирана мрежа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: