Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
schuldiner - майстор
За съжаление идеята е била това да е постоянният покрив - точно в стил средата на 80-те. Много типичен пример за самоделка - тук не майстор, ами чирак не е стъпвал... Горе-долу такова е нивото и на препоръчваните от Ебахти селски майстори (това не е обида към него, а към самозванците). Има много работа, дори след като се демонтира покривът (още назад, до укрепването на зидовете), за да стане както трябва. На пръв поглед три варианта:
1. Демонтаж, кофражи, армировки, бетони, колони, пояси... нов покрив - да речем 100 лв. на квадрат (моля, не се хващайте за цифрата, просто да се види съотношението).
2. Работи се в посока олекотяване и укрепване на съществуващата конструкция - ондулин, битумни керемиди, метални или нещо от сорта - 30-40-50 лв. може би.
3. Разкриване, сваляне на керемидите и боклука, изкърпване и чат-пат укрепване на конструкцията и обшивката, фолио, летви, старите керемиди наново - 20-30 лв.
Степента на компромиса в 2 и 3 не мога да предвидя, нито точните суми, но порядъкът е такъв. Естествено остава в сила и правилото, че евтиното излиза скъпо след време. Колко скъпо - колкото е т.1 плюс евентуалните щети. След колко време? Ами според изпълнението - 5-10-15 години... не знам. Гаранцията на такова нещо е по-скромна, пък колкото изкара...
boltik - специалист
От снимките личи,че покривът се нуждае от пълен ремонт.С козметика няма да мине.
nabi - специалист
здравеите миналата година 25 дена висяхме на покрива на една селска къща двамата със жената
в моя случаи керемидите бяха редени на летвички без ламперия отдолу .Идечта беше да свалим керемидите ,да сменим 2.3ребра от покрива които се виждаха че са зледа наковем ламперия както правят в моя краи.отгоре черна хартия и скара от летвички а отгоре старите керемиди като подменя само счупените.Покрива е двускатен, купих2.5кубика дъски както ги водиха в борсата 2 качество по 150 лв на кубик.Взех черна хартия на изола петров по около 2,30на кв.м.купих ламарините които се слагат в края които доидоха около 100-120лв .взех 10 тина ребра са покрива 6 по 8 смна 4 м взех челни дъски и го почнахме Керемидите бяха здрави свалихме ги на тавана разковах летвите и почнах да оглеждам какво е састоянието на носещите греди и ребрата имаще повече за подмяна от колкото бях предположил имаше изгнили имаше силнонадупчени от дървояди по всички греди имаше следи от дървояд смених само това което беще наи зле толкова ми бяха финансиите тоест трябваха ми още 600 800лв за материал и време което го нямах смених ребрата които нарочих обработихме целият скелет на покрива с горяло масло и започнахме да ковем ламперията и тук се оказа досто трудно защото ребрата бяха кръгли необработени и саответно не дотам прави като сложиш дъската тя не ляга добре някаде трябва да се дяла някъде да се подлага голяма играчка и много време, като наковахме ламперията опънахме черната хартия наковахме я с летвички след това наковах и горният ред летви върху които се редят керемидите заковах челните дъски после и ламарините и отгоре керемидите направих куфарите на комините това е оставих само улуците за тази година покрива е 94 кв.м това е не стана наи красивият покрив но като се има в предвид че за първи път правя такова нещо съм доволен
sepultura - специалист
nabi написа:
здравеите миналата година 25 дена висяхме на покрива на една селска къща двамата със жената
в моя случаи керемидите бяха редени на летвички без ламперия отдолу .Идечта беше да свалим керемидите ,да сменим 2.3ребра от покрива които се виждаха че са зледа наковем ламперия както правят в моя краи.отгоре черна хартия и скара от летвички а отгоре старите керемиди като подменя само счупените.Покрива е двускатен, купих2.5кубика дъски както ги водиха в борсата 2 качество по 150 лв на кубик.Взех черна хартия на изола петров по около 2,30на кв.м.купих ламарините които се слагат в края които доидоха около 100-120лв .взех 10 тина ребра са покрива 6 по 8 смна 4 м взех челни дъски и го почнахме Керемидите бяха здрави свалихме ги на тавана разковах летвите и почнах да оглеждам какво е састоянието на носещите греди и ребрата имаще повече за подмяна от колкото бях предположил имаше изгнили имаше силнонадупчени от дървояди по всички греди имаше следи от дървояд смених само това което беще наи зле толкова ми бяха финансиите тоест трябваха ми още 600 800лв за материал и време което го нямах смених ребрата които нарочих обработихме целият скелет на покрива с горяло масло и започнахме да ковем ламперията и тук се оказа досто трудно защото ребрата бяха кръгли необработени и саответно не дотам прави като сложиш дъската тя не ляга добре някаде трябва да се дяла някъде да се подлага голяма играчка и много време, като наковахме ламперията опънахме черната хартия наковахме я с летвички след това наковах и горният ред летви върху които се редят керемидите заковах челните дъски после и ламарините и отгоре керемидите направих куфарите на комините това е оставих само улуците за тази година покрива е 94 кв.м това е не стана наи красивият покрив но като се има в предвид че за първи път правя такова нещо съм доволен
В този монолог, какво искаше да кажеш :? :? :? :? :? :?
Ако е за жената дето е висяла на покрива и за куфарите ?!?!?!?
nabi - специалист
искам да кажа добре да се замисли с какво се захваща да си прецени възможностите всичко е време и пари
и ако се пробва сам мноого трид.
boltik - специалист
Защо си копувал тези дъски?Ще правиш покривът убитаем ли?За изолация не споменаваш?
tetomaster - специалист
Явно ламперията не е ламперия, а плътна дъсчена обшивка.
nabi - специалист
варианта с дъските ми доиде по евтин от варианта с осб плоскости вторият етаж на къщата е с каратаван отгоре имапространство тоест си има таван
изолация смятам да сложа на тавана на стаитесатова не съм изолирал самият покрив
Пич, кво им се обясняваш, каквото си искал да кажеш с "монолога", казал си го. Който те разбрал - разбрал. А на тоя дето те пита, ако не е разбрал какво пишеш, значи никакъв майстор не е. А ако е разбрал и се заяжда, че не си го наел - толкоз по жалко.
Хора, разберете, че в тая държава има хора които ядат салам от 3 лв, а не маат луканка. На тоя дет не е разбрал да поясня. Човека така е успял - така си е сглобил покрива. Нали е станало - благодаря му за споделения опит! Хайде стига сте лобирали за марки и техники. Вас под брамак са ви отгледали сигурно! Нали не бъркам - форума е направи си сам?

Тема "ремонт на покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: