• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mirk - майстор
baharkadirov написа:
.....Бетонът е 1 към 3....ако това е "едно към гьотере".....зна4и съм сгрешил...ПРЕДЛОЖЕТЕ НЕЩО...де....
Водата да не е била на принципа колкото по рядко толкова по лесно се бърка. Трябва да е максимум 55-60% от теглото на цимента, повече вода по слаб бетон.
baharkadirov - специалист
mirk написа:
baharkadirov написа:
.....Бетонът е 1 към 3....ако това е "едно към гьотере".....зна4и съм сгрешил...ПРЕДЛОЖЕТЕ НЕЩО...де....
Водата да не е била на принципа колкото по рядко толкова по лесно се бърка. Трябва да е максимум 55-60% от теглото на цимента, повече вода по слаб бетон.
Мисля,4е трябва да спрем да обсъждаме консистенцията на бетона....(така или ина4е ве4е е отлят ...връщане назад няма....) и да разрешим проблема(който идва явно от него)....
Илиян Илиев™ - майстор
Поинтересува ли се за материала, който ти препоръчах?
baharkadirov - специалист
Илиян Илиев™ написа:
Поинтересува ли се за материала, който ти препоръчах?
....Питах в големите хипермаркети.....не са 4ували за "такова 4удо"....Кажи, къде да ги търся....и въобще на каква цена.....
Илиян Илиев™ - майстор
Ми разгледай линка, който ти дадох. Все ще има тел. за контакт.

Това не е материал, който ще намериш в хипермаркет. Предназначен е за професионалисти и гарантира отлични резултати.

Цена за България не знам. В Италия цената е около 60 евро за 100кг (4х25кг) с ддс първата ръка демек риндзафо и около 45 евро за 100кг (5х20кг) с ддс за втората ръка демек интонако.

п.п. Ти ако разчиташ на продукти от хипермаркетите ще има да си мажеш и боядисваш цял живот.
baharkadirov - специалист
Благодаря Илияне....като намеря материала.....ще пиша пак...
rockwall - майстор
запечатал си влагата в бетона и когато оградата ти пие от земята, влагататърси откъде да излезе

направил си нещо като тенджера под налягане, но без редуцир вентил

и изкуствени камъни и естествени няма да помогнат

най-лесното за което се сещам е сваляне на всичко до бетон и вар
baharkadirov - специалист
Малко развитие по темата...
Възползвах се от горещините и разкопах основите на оградата(за да изсъхне)от външната страна...Мисля да сложа битумна изолация до нивото на почвата и върху нея ...фундалин...Над нивото ,ще е предложеното от Илиян...От вътрешната страна на оградата има цветна градина...и ще изчакам да прецъфтят-към септември ...за да разкопая...Та въпросът ми е ...ще има ли смисъл ...едностранното изолиране...до тогава....

Прикачен файл

6242655H[1].jpg
6242655H[1].jpg (72.85 KиБ) Видяна 2797 пъти

Прикачен файл

6242652m[1].jpg

Прикачен файл

6242644o[1].jpg
baharkadirov - специалист
Това успях да направя....за сега...Изчетках стените...намазах ги с битум....върху него - воалит.....след това положих фундалин....и затворих.....Следва продължение....

Прикачен файл

Picture 1688.jpg Помощника се застоя за кратко-голяма жега беше ...39 градуса

Прикачен файл

6263706p[1].jpg

Прикачен файл

6263695F[1].jpg

Прикачен файл

6263630Z[1].jpg

Прикачен файл

6263586R[1].jpg
"Петната" са от найлона ,върху който хвърлях пръстта....
6263586R[1].jpg (109.28 KиБ) Видяна 2691 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Помощ за ограда..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: