• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
plamen6100 - специалист
Здравейте, и предварително се извинявам ако не и е мястото на темата тук или има такава, но просто ми стана много интересно с това решение за зидане. А именно зидане на тухли POROTHERM с полиуретанова пяна. Има много клипове в youtube. Някой правил ли е нещо подобно, и какво мислите като цяло - има ли смисъл :)

Ето и пример: http://www.youtube.com/watch?v=71Nmglcu ... re=related има и мн.други.
radius - майстор
Смисъла ще зависи от цената. Но това май е точно за "Направи сам". Чак ме засърбяха ръцете да си зидам без бъркалки, разтвори и т.н. Не знам само механично доколко е здраво.
Tsilkov - майстор
Смисълът на пяната според мен е ,че е топлоизолация и се съчетава със тухлите на Porotherm които също са топлоизолационни.Цената обаче според мен ще е неприятно висока.
radius - майстор
Той и топлоизолационния им разтвор с перлит е по-скъп от ВЦР.
elatanassov - помощник
Здравейте и от мен.
Имам един въпрос но ще започна с едно въвеждане. Родителите ми са закупили тухли "Поротерм" с широчина 12 см. и някой ги е посъветвал да закупят и теракол за зидането им и тяхното последващо шпакловане. Основния ми въпрос е - възможно ли е да се зидат тези тухли с теракол или да търся варианти да сменям закупения вече теракол с други зидарски разтвори. Благодаря предварително!
EDI - майстор
Има специално лепило на циментова основа за лепене на керамични блокове /тухли/.Не се знае какво точно са взели, може да е подходящото за целта, провери на опаковката какво пише.
tanosliven - специалист
Зидам с такива на гръцката фирма КЕВЕ ,зидат се с лепило за зидане, не за плочки.Аз лично използвах Мапей.
c_gul - напреднал
radius написа:
Смисъла ще зависи от цената. Но това май е точно за "Направи сам". Чак ме засърбяха ръцете да си зидам без бъркалки, разтвори и т.н. Не знам само механично доколко е здраво.
Механично е достатъчно здраво. За себестойността на зидария с пяна - при топлоизолации дават разход 12 кв.м. с 1 флакон. Да допуснем, че стига за 8-10 кв.м. и като се обърне през дебелината на зида и височината на тухлата - сметката е лесна.
NB: Стандартните тухли на Поротерм по технология НЕ МОГАТ да се зидат с пяна. Необходимо е да са шлайфани / според търговския им представител/, а такива не се предлагат в България.
stoyanstoyan - специалист
Здравейте,
Интересувам се , при зидария с поротерм трябва ли да се слага арматура между бетона и тухлата или може и без нея.
При мен на 1 етаж първо се изля бетона а после зидарията на 2 обратно. Имам обаче вътрешни големи стени на поротерм и се притеснявам да не паднат.
Георгиев - специалист
Има детайл в сайта им май. По принцип неносещите стени трябва да са на фуга с носещата коснтрукция, свързват се с шпилки. Ама никой не го прави :D
  • 1
  • 2

Тема "Зидане на тухли POROTHERM с полиуретанова пяна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: