• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stivemaster - майстор
Не го схванах егати "финния" сърказъм.
mitko8103 написа:
Здравейте отскоро следя форума, защото ми предстои строеж, и се интересувам как приблизително да изчисля цената за груб строеж за моята бъдеща къща.
Прочетох много постове и разбира се никъде нямаше конкретна цена за груб строеж, единственото което успях да извлека е че ако имам количествена оценка от проекта мога да разбера колко бетон желязо и тухли ми трябват за грубият стоеж.
Друго интересно което прочетох е че цената за труда е около 25% от материалите.
Въпроса ми е следният може ли да се направи ориентировъчна сметка за къща на груб строеж 2х60кв.м + 60кв.м. маза,
като материали + труд + други?

Благодаря ви предварително.
Здравейте,
Внимателно проследих полемиките във форума. В него разбира се има доста „умни съвети” ,но има и добра и синтезирана информация. Иска ми се до някаква степен да го върна в коструктивните му рамки с няколко цифри от моя опит /които разбира, за никой не са задължителни/.
Относно бюджета на строителството: малко цифри от усреднена стойност за проектирани, изпълнени и въведени в експлоатация еднофамилни къщи :
1. За груб строеж –
№ Наименование ЦЕНА лв./м2 % за м2
І. Земни работи 22.30 2.47%
ІІ. Кофражни работи 57.91 6.41%
ІІІ. Армировъчни работи 66.01 7.31%
ІV. Бетонови работи 65.47 7.25%
V.Зидарски работи 44.12 4.88%
VІ. Покривни работи 37.77 4.18%
VІІ. Тенекеджийски работи 4.20 0.47%

Цена за груб строеж 294 лв./м2 без ДДС / 150 €/м2 без ДДС
Забележка: % за м2 са частта на етапа, към стойността за окончателно завършване.

Трябва да се има в предвид, че въпреки се позовавам на реално изпълнени проекти за еднофамилни сгради с почти същата
квадратура, цените не трябва да се взимат като миродавни. Много зависи от проекта или по точно презапасяването на конструктора, геологията и от там типа на фундиране и хидроизолациията, транспортните разтояния до бетоновия възел и депо за земни почви, вида на покривните изолации или покрития /честно казано аз съм фен на керемидите/ и обшивките, периода за начало на строителството, изискуемия срок за строежа, начин на плащане и т.н. и т.н.

Към @bobitto, Вашия въпрос е „меко казано” не коректно зададен:
- В грубия строеж, обичайно не се включват електро, ВиК и мазилки.
- Вие сте попитали за ориентировъчна цена, но не споменавате нищо за квадратура, РЗП, площ на покрива, та човек да се захване за нещо.
- Имате вече изградени фундамент, колони и шайби, не споменавате нищо за хидроизолации, дренаж, обратен насип, т.е при Вас за да се получи оставащата стойност, трябва да се изчисли по КС.
- За да получите конкретен отговор, трябва да има и коректен въпрос!!!
За още подробности, ако някой прояви интерес за продължение или разбивка по стойностите, или... на e-mail
Dimitur - специалист
Здравейте Колеги ,

Аз започнах да строя двуетажна къща края на 2010г. и я завърших септември 2011,двуетажна с 2 мази+веранда общо 231 м2 с плосък покрив ,дотук грубия строеж+дограма около 34м2+В и К системата на цялата къща ми стъпа 49000лева правих я с бригада и майстори за В и К,в тази цена няма ддс тъй като купувах почти всичко без фактури където имаше файда.Ако искате по отделно е груб строеж труд +материал+ограждане на цялото място 96лин.метра с бетон и оградни блокчета 44200лева,дограма 3600лева KMG българска икономично направена,В и К 1200лева. Не съм подхващал нищо тази година щото няма лев,но се надявам скоро да почна ел.инсталацията на къщата в тази връзка дали някой може да ми каже как вървят нещата?
здравейте,
предстои ми строеж на къща на 2 етажа в област поморие . интересувам се от строителна фирма , която да свърши добра работа. имам проект с квадратура 170 кв.м. искам да разбера колко ще ми струва строежа и материалите. дайте ми някакви идеи и мнения. благодаря
VLADO66 - майстор
Направи си копия на проекта и като си намериш фирмИ им го дай да ти направят оферта с количествено-стойностна сметка по етапи.
mindless - специалист
Ето малко актуални цени от един приятел, за къща в района на София.

Бетон В25 - 120лв/куб с транспорт и полагане.
Арматурна заготовка - 1.70лв/кг с полагане
Кофраж - 22лв/кв.м

В зависимост от проекта и количествата, може да си направите някаква ориентировъчна сметка. Сметките на кв.м. са доста подвеждащи по много причини.
stivemaster - майстор
VLADO66 написа:
Направи си копия на проекта и като си намериш фирмИ им го дай да ти направят оферта с количествено-стойностна сметка по етапи.
След това поискай референции (готови обекти) на избраната фирма и звънни на три от тях да питаш дали са доволни клиентите.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Цена на груб строеж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: