Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kuuuuuul - майстор
При мен скарата е тройна,предполагам защото такива летви имат 3/4см,малко е трудно после с ватата,5/4см щеше да е по добре.Ватата е на два пласта по 5см/30кг/.Ето и малко снимки.

Прикачен файл

103_0109.JPG

Прикачен файл

103_0137.JPG

Прикачен файл

103_0106.JPG

Прикачен файл

103_0124.JPG
VLADO66 - майстор
Нямa ли дa стaнe по-добрe дa сe нaрeди хоризонтaлнa скaрa,изолaция,вeртикaлнa скaрa,изолaция,пaродифузно фолио,сaйдинґ/лaмпeрия/ :?В случaя долнaтa скaрa щe e по-сръткaвa зaрaди дюбeлирaнeто нa стeнaтa,a горнaтa e по лeснa-с винтовeртa-хeм щe държи долния плaст с изолaция.
kuuuuuul - майстор
Ако беше двойна скарата/за предпочитане/ си прав,то и аз така си го представях от начало,ама тия дето правят сайдинг изобщо не ги интересува какво става отдолу/нали после не се вижда :-D /кой дюбел хванал кой не/четворки/ слагат му по един винт от страни да не изпадне дюбела :-D като си тръгнат до тъмно им оправям нещата,въпреки че и през деня ги следя.
radius - майстор
Това с реденето на хоризонтално и после вертикално, звучи хитро. Може с 2х5см вата, може с 2х6 и всякакви комбинации.

Кууул не е тройна скара, ами двойна с прекъснат термомост :razz:
Интересно ми е ако имаш снимки около прозорците как става обръщането. Но голи снимки, без да е скрито от сайдинга.
И какво правите да не се свлече ватата, че ако е 30кг, едва ли е плътна много.
VLADO66 - майстор
На един комшия вятъра му отпра цяла фасада.Облече я наново,после ватата се свлече и станаха едни кореми-грозна работа.
kuuuuuul - майстор
Каменната вата 30кг езначително по устойчива от минералната с която се прави по принцип,аз я лепя и с пяна :!: Свличане би се получило при намокряне.Около прозорците е проблемно от към изолация,почти не остава място за такава :sad: Трябва да се предвиди при оразмеряването на прозорците или да се кърти мазилката ако вече е измазано.В общи линии за да има изолацията пълна ефективност трябва всичко да е предвидено още при проектирането,всичко направено в последствие е компромисно решение.До година по това време ще ви кажа да ли е имало смисъл от тази инвестиция/вече имам съмнения/
Ето и снимки на прозорците,при тях има някои чалъми и е хубаво да се види на живо.

Прикачен файл

103_0095.JPG
103_0095.JPG (108.48 KиБ) Видяна 3959 пъти

Прикачен файл

103_0094.JPG
103_0094.JPG (114.36 KиБ) Видяна 3959 пъти
Tsilkov - майстор
kuuuuuul написа:
/вече имам съмнения/
Кажи ги защото това е мисля най-интересната част за всеки които смята да се захваща.Ако има много термомостове(както на прозореца),дограмата е слаба,не си изолирал тавана,ако са я направили да се "превентилира" и сантиметрите са малко няма как да видиш "файда" за съжаление :sad: .
kuuuuuul - майстор
Както вече казах,прозорците са проблем за който не може много да се направи,но той е при всяка изолация и другото е сами да си слагате ватата/аз така направих/ за да сте сигурни че проблемните места са сведени до минимум.Оставите ли майсторите сами да я слагат става една изключително вентилирана фасада :-D Към края единия направо го изгоних :axe: Вече 32 дни мъка,но края се вижда.
Tsilkov - майстор
kuuuuuul написа:
Както вече казах,прозорците са проблем за който не може много да се направи,
Много неща могат да се направят за прозорците.Най-стандартното е зъбче за монтаж на прозореца ,или монтажа да е в равнината на самата изолация.Голямо значение и самите прозорци колко изолират.Това е само едната част - от огромно значение е кофицента на топлопредаване на вата която си ползвал и как тя се вързва с изолацията на покрива и основите.
Фло - специалист
Tsilkov написа:
]Най-стандартното е зъбче за монтаж на прозореца ,или монтажа да е в равнината на самата изолация.
Това е много ,много лош съвет! От стотици години ,по-голямата и разумна част от човечеството си монтира прозорците в средата на зида и това е видимо навсякъде по света.Няколко са преимуществата,но в контекста на тази тема може да се посочи едно и това е ,че дограмата контактува със средната точка на температурния пренос.

Тема "Топлоизолация от EPS и ... сайдинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: