• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Caxo - специалист
Поне аз едва преди 2-3 поста разбрах, че конструкцията ще е залепена за къща, а това си е много важна информация според мен.Тук мисля, че дори и Стефко ще се съгласи, че тогава коравината по дългата ос ще я имаш. На предния край може да сложиш само по една разпънка по диагонала и една Х връзка на оставащата къса страна.
Стефко - специалист
Аз не съм конструктор, и не разбирам от това.
ebahti - майстор
5m. бе3 средна подпорна греда :-D 3имъска имаше 1м. снег отгоре и не поддаде никъде :roll:

Прикачен файл

Picture 076.jpg

Прикачен файл

Picture 077.jpg
Стефко - специалист
ebahti написа:
5m. бе3 средна подпорна греда :-D 3имъска имаше 1м. снег отгоре и не поддаде никъде :roll:
Лъжеш като дърт циганин :lol: Това очертаното не е ли средна колона? Тоя навес няма как да мръдне, защото е захванат към къщата и постройката в дясно. Така съм съгласен.

Прикачен файл

Picture%20076[1].jpg
Picture%20076[1].jpg (25.41 KиБ) Видяна 16647 пъти
ebahti - майстор
Стефане,що се прайш на улав???Има подпори отпред -а ота3аде се стъпили на стената от 1чки тугли фугирана 3идариика на12см. а не на къщата на комшията.Ка3вам че ПО СРЕДАТА нема подпора против увисване :butthead:
VLADO66 - майстор
Айде-е-е,още едно 'обещах' :cool:
Стефко - специалист
:lol: Може, защо не. В правилата няма забрана човек да си редактира мнението, пък и има бутон "промени".
ZEDYCUS - майстор
Да налея малко масло в огъня. :razz:
Беседката ми е наколна на 4 кола, конструкцията на основата съм я захванал на 5 точки с анкери за плочата на терасата, Х-сове няма никъде метални или дървени(на хале да се слагат съм съгласен), има само дървени подпори на 45градуса. Покрива е четирискатен и задния улук е общ с навеса на терасата и не е застопорен с нищо. При силен вятър не помръдва , тоя август става на 4 години завършена.
Забравих, чистия размер на беседката вътрешно е 3,5 на 3 метра. :wink:

Прикачен файл

img279.jpg Тук са само 4 кутиите с анкерите за плочата, добавих още една на пътеката, че стана широка.

Прикачен файл

DSC00437.JPG
p-pleven - помощник
Искам да ви попитам: при направа на дървен навес, върху какво се слагат да "стъпят" вертикалните греди..
Понеже НИКОГА не съм се занимавал със строителство, искам също да знам: как се закрепва гредата, която се слага откъм стената на сградата (ако навеса ползва такава, подобно на навеса на автора на темата): с някакви дюбели, какви размери на дюбелите и прочие.
Като човек, който никога не е строил нещо, включая и дървен навес, имам ли шансове да се направя някакво подобно изделие сам?

Благодаря предварително за отговорите и вниманието!
kalin72 - майстор
p-pleven написа:
Искам да ви попитам: при направа на дървен навес, върху какво се слагат да "стъпят" вертикалните греди..
Понеже НИКОГА не съм се занимавал със строителство, искам също да знам: как се закрепва гредата, която се слага откъм стената на сградата (ако навеса ползва такава, подобно на навеса на автора на темата): с някакви дюбели, какви размери на дюбелите и прочие.
Като човек, който никога не е строил нещо, включая и дървен навес, имам ли шансове да се направя някакво подобно изделие сам?

Благодаря предварително за отговорите и вниманието!
Аз също не съм правил навес досега, но идеята ми е такава:
Гредата 8х8 към стената на къщата ще е хоризонтална, и ще я закрепя с шпилки Ф10 , преминаващи през тухлената стена, и широки шайби.
Вертикалните греди стъпват на планки, ето ти една тема да четеш:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=28748
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Въпрос за навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: