Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
kvd74 написа:
Привет на всички,моля за съвет какво да сложа под керемидите с цел да пази против теч на вода.
Още един пласт керемиди.Ако не искаш да повтаряш с керемидите сложи пласт шиндли,метални керемиди или рулонна хидроизолация.Най-сигурно ще стане ако наредиш сичките материали :?
BERIYA - напреднал
професионал написа:
BERIYA написа:
дай пример за по-добър материал 10м2 за 20лв.
Утре ще довършат металните керемиди на последния ми обект (аз правих дървената конструкция,но металите си ги реди фирмата доставчик),и като питах за цената на дифузното им фолио ми казаха цена 150лв. за 75м2.Фирмата е Роофкъмпани или нещо друго беше но с рооф...!На Брамак най-скъпото фолио е на цена около 2,75м2,но има и по-евтини варианти.
Не е лош материал, принципно се дразня като видя леко обработен найлон, който преминава вече в наименование фолио и му се преписват свойствата на найлон + здравина на ... и разбира се дишащ, но това си е др. тема.
Още преди около 10г. Брамак започнаха силна реклама на БГ пазара, към общините пращаха брошури и пр. спомням си бяха пратили един диск на който се демонстрираше как 2-ма работници за часове сглобяват покривна конструкция Брамак от „0" до завършен покрив, пробвахме след тях с повече от 2-ма работника, за часове не стана.
Относно ново-старо строителство, дишащи повърхности, покриви и пр. спорове, на човек му стига да обиколи БГ и сам да се убеди колко различни видове строителства е имало на времето има и днес в БГ, да разгърне един учебник по архитектура или конструкции и сам ще се убеди, в богатата палитра от решения, ако има еднозначно добро решение то в годините щеше вече да се е наложило.
Др. интересен момент е „компетентния" съвет - ако ще го правиш прави го... 1-во както писах по-горе еднозначно най-добро решение може би няма, 2-ро СМР-то си има бюджет, 3-то изключително важни са вижданията на собственика - той ще ползва ремонтираното респективно построеното, 4-то не случайно има архитекти ,инжинери... майстори,общи работници, това което съм забелязал е, че „майсторите" разбират от всичко, другото което съм забелязал е, че в компания на образован строителен специалист за 10-тина минути те самите разбират, че са грешали за това колко разбират (разумните майстори, за другите времето е почти без значение, както и фактите) :yawinkle:
Stefan2000 - специалист
Само няколко думи за винил и вентилация.
Винила от билбордовете е здрав материал и на добра, а понякога и никаква цена. Изложен на слънце издържа 2-3 години. Е, може да има някой и по-издържлив.
Но като се спомена и вентилацията. С винил съм си покрил складирания дървен материал. И повярвайте ми, не е имало случай, когато го разпокрия и по винила отдолу да няма конденз, особено сутрин. Същата работа ще е и на покрива. Влагата и топлината са чудесна среда за развитие на гъби, плесени и насекоми. Аз винил не бих ползвал, или ако се плзва, то поне горната част към билото трябва да се остави свободна, за да може все пак да става някаква вентилация м-у ралъците на дъските.
А за керемидите, предполагам питащия има предвид обикновенни а не турски керемиди?
kvd74 - специалист
Да,керемидите са от обикновените.Интересуваше ме как изглеждат фолиата след години,държат ли и здрави ли са още и конкретна марка? И още нещо което ми хрумна-дали мога да си импрегнирам летвите за скарата с отработено моторно масло,против водата и дървоядите?
kvd74 - специалист
Мина време,но да си кажа,че сложих фолио Ондутис. Скоро доподмазах капаците с разтвор,и отгори ги минах с четка и рядък разтвор на теракол с фибри,измих улуците и почти съм готов за зимата. Скапа ми се ламарината на шапката на комина и се чудя дали да я направя циментова, отворена,както е била до преди 3 години.
Да не отварям нова тема
Има ли някъде да продават паропропоскливо фолио на метър, а не цял топ от 75кв., че ми тряват някъде около 20кв.
благодаря
Svetoslavoff1 - майстор
По Варна на много места продават на метър, ама ти от къде си...
Последна промяна от Svetoslavoff1 на пон сеп 28, 2015 6:18 am, променено общо 1 път.
да забравих да спомена че съм от Русе
но мога и онлайн да поръчам да ми го пратят по спедиторска фирма
http://stefanvalev.com/

за този Вълев ли става дума
Благодаря

Тема "Избор на нещо под керемидите?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: