Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
offvt - специалист
Плевня на повече от 100години,след оглед и ремонт на покрива се нждае от опора/колона.
Цялата конструкция е от дърво и е покрита с двуканални цигли.Ще се отлее пета от бетон а между
опората и носещата хоризонтална греда ще се постави по-къса хоризонтална гредичка.
Въпросът е може ли да се ползва прясно отсечена и оформена на квадрат 15/15см греда от меше
с дължина/височина около 2,80м?
Плевнята е строена с такъв материал и не мога да открия сух такъв,а ме предупредиха за висока цена.
nikolson - майстор
Мисля, че ще може, а и нямаш голям избор, защото повечето дъбов материал е до 2.50м.
VLADO66 - майстор
Това съм го правил с шприза за кофраж.Взех от един обект 2-ра употреба,натегнах я добре,резнах дръжките и направих кутия от дъски.
offvt - специалист
VLADO66 написа:
Това съм го правил с шприза за кофраж.Взех от един обект 2-ра употреба,натегнах я добре,резнах дръжките и направих кутия от дъски.
Това не го разбрах.
VLADO66 - майстор
Шпризата е метална телескопична подпора за кофраж.Кутията я направих с размерите на петите на подпората,така че да не се виждат.
offvt - специалист
VLADO66 написа:
Шпризата е метална телескопична подпора за кофраж.Кутията я направих с размерите на петите на подпората,така че да не се виждат.
По нашия край на това му викат "ХЮНЕБЕГ".
По добре ще е с истинско дърво.
Очаквам мнения за суровото меше .като опора.
Благодаря!
romanpm - майстор
Прясната натоварена е възможно да се накриви , пробвай ... :?

Тема "Дъвена колона/опора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: