Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
masteradmin - майстор
Специално за Тани с риск пазача да ми счупи фото апарата снимах уникалните плуващи къщи намиращи се в Рила.
Мисля че на всеки е по силите да си направи една. Само разрешителните ще ви узорят. Водят ги "мидени ферми" пълен маитап :)
Плуващи къщи
Чакам коментари по узаконяването :?:
Навит съм да посторя 2 къщи. Една за мене и една за този които ще узакони 2-те.
Последна промяна от masteradmin на ср окт 25, 2006 8:34 am, променено общо 1 път.
TACHO - специалист
Еха готино, днес ти е тук къщата, утре някъде другаде, само трябва да има GPS, че ако не ходиш една две седмици до нея, няма да знаеш, къде да я търсиш. :-D
Като тоя виц за двете мутри: едната казала на другата: "Брато, от свлачището вилата ми отиде в морето". Вторият взел да се кефи.
А първият добавил: "Да, ама да знаеш колко по-готина дойхде на нейно място". :wink:

Упс, сори за спама. Иначе много интересно! :roll:
masteradmin - майстор
Плуват свободно, но са вързани с ток, кабелна и даже интернет. Яко съм се запалил.
Palawnik - специалист
Брово masteradmin идеята е супер. \:D/Само дето ще има :wallbash: Като начало си намери начин да сключиш договор за ползване на езерото. То е държавна собственост. А за държавната собственост отговаря съответната областна администрация. Ако ти харесва някой язовир, може да потърсиш кой го стопансва. Голяма част от тях са дадени под аренда, а ако не е може да го стопанисва някое ВиК.
leonardo_vd - модератор
А стига бре, единия даже си е посадил и дръвчета :?
Transporterr - специалист
:-D
he he тва ми прилича като оня другия виц дето един имал яхта с басейн и в басейна ...още една яхта :lol:
adonis - специалист
masteradmin , върху какво лежат тези къщурки- изглеждат страхотно и романтично. Каква е технологията им...?
masteradmin - майстор
На заварени тръби. Виж снимката.

Прикачен файл

SA400048.jpg
SA400048.jpg (124.33 KиБ) Видяна 5444 пъти
Spassow_lbg - специалист
долколкото съм информиран (и аз бях запален по тази идея преди няколко години) тези къщи се водят плавателни съдове и за да имаш такава къща трябва първо да изкараш книжка за капитан на кораб.
къщата трябва да е регистрирана като плавателен съд.
Иначе тези къщи на язовир въча струват някъде от 100000 евро нагоре. не всеки може да си я позволи а тези които могат са си направили страшно обзавеждане. Баджанака притежава една от тях и има фитнес , сауна , басейн външен , механа бании тоалетни. В хола на едната има и камина и под масата в хола отваряш един капак и докато си пиеш ракията зимата може и да пуснеш две три пръчки да ловиш риба :), а в този язовир наистина има риба.
Spassow_lbg - специалист
долколкото съм информиран (и аз бях запален по тази идея преди няколко години) тези къщи се водят плавателни съдове и за да имаш такава къща трябва първо да изкараш книжка за капитан на кораб.
къщата трябва да е регистрирана като плавателен съд.
Иначе тези къщи на язовир въча струват някъде от 100000 евро нагоре. не всеки може да си я позволи а тези които могат са си направили страшно обзавеждане. Баджанака притежава една от тях и има фитнес , сауна , басейн външен , механа бании тоалетни. В хола на едната има и камина и под масата в хола отваряш един капак и докато си пиеш ракията зимата може и да пуснеш две три пръчки да ловиш риба :), а в този язовир наистина има риба.

Тема "Плуващи къщи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: