• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 27
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
Това с тентата е най-добрия вариант според мен. Само като купуваш тенатат гледай да е наистина плътна, а не да е полупрозрачен плат които прави парник.
ArturDent - Почти Безобиден
А кога ще искаш да те пече? - Когато е студено.
Предлагам ти да си боднеш две асми с десертно грозде.
Лятото ще ти правят сянка, а през студеното време няма да имат листа и ще пече...
Поне аз така съм направил, виж в ляво, над прозореца. Е асмите още ги няма на снимката...
Прикачен файл:
IMG_6675.jpg
boqnkov - специалист
Дойде ред и да реша колко да е вдигната къщата от земята. На мен лично повече ми допада да е по - близо до кота 0, но не знам как ще стои въпроса с водата. Повечето ми казват абе направи си я по - високо да ти е мирна главата. Да обаче има и един друг фактор. Имота е в близост до главен път и си мисля , че като направя плътни огради и къщата си е по на ниско шума ще е по - малък. Някак си ще е по - китна и закътана. Архитекта ми каза, че по проект трябва да е 3 стъпала, но на мен ми се иска да е на около 30см (две стъпала). Това как е?
Георгиев - специалист
За шума тея 15 сантиметра няма да ти окажат нищо, за цокъла обаче... :)...
VLADO66 - майстор
Няма проблем и да е на нивото на терена.При този вариант следва да се решат проблемите с повърхностнотечащи води както и много добре изпълнена хидроизолация на фундамента,така и изпълнението му с водоплътен бетон.Хидроизолацията на фундамента трябва да плодължи без прекъсване до 1м. при ограждащите стени на сградата.
Tsilkov - майстор
Георгиев написа:
За шума тея 15 сантиметра няма да ти окажат нищо, за цокъла обаче... :)...
И според мен никаква разлика. Аз лично предпочитам варианта повдигане на 45 см от терена (три стъпала защото по учебник две са спъвачница) по ред причини: бягаш на 100% от водите (не че както каза Vlado с отводняване не става ама за какво да се зориш), получаваш хубав равен цокъл а не такъв които цепи през френските прозорци и вратите, получаваш малко по-хубава гледка и ослънчаване...............
boqnkov - специалист
Здравейте, отново! Вече съм пред разрешение за строеж. Архитектурата и другите специалности са почти готови. До няколко седмици ще вкарвам папките в общината. Имам и договорите с енергото и ВиК. На пролет живот и здраве ще се започва грубия строеж. Къщата ще е повдигната с три стъпала от земята. Идеята ми е да влезем колкото можем по - бързо. Искаме да направим кухнята с трапезарията и банята. Спалнята си я имаме. Сега идват някой други въпроси. Каква препоръка бихте ми дали за тухли с оглед на това, че външната топло изолация ще е отложена във времето? Дали поротерм, форати, мирково или нещо др.? За изолацията - дали да е с ЕПС, ХПС? Да правя ли вътрешна изолация с гипс картон или пък мазилка (гипсова или варцимент). Това са въпроси на които не знам отговора, а пък според мен са важни. Бюджета е възможно най - ограничения, но все пак и да не е най - евтиното, защото знам, че е най - големия боклук, а пък къща не се прави всеки ден! Просто нямам финанси, за да се застраховам, че като взимам скъпото взимам и хубавото. Искам сносна къща, с не лоши материали и на приемлива цена. И ДА НЯМА МУХЪЛ!!!. Покрива ще е двускатен и мисля да е с керемиди тондакс. Да синтезирам нещата за които искам съвет:
1. Тухли
2. Изолация - външна, вътрешна, и двете и съответно какви? (ако е скъпо ще е отложено във времето)
3. Керемиди
4. Дограма - алуминиева без прекъснат термомост, ПВЦ, алуминиева с прекъснат термомост?
5. Мерки против Мухъл

P.S. темата отклони ли се от заглавието (да пускам ли нова тема?)

Прикачен файл

Geodeziq Model.jpg
Tsilkov - майстор
boqnkov написа:
Вече съм пред разрешение за строеж. ............. Това са въпроси на които не знам отговора, а пък според мен са важни.
Хем си пред разрешение за строеж пък хем не им знаеш отговора на тези важни, но прости въпроси които пък касаят онова което ти е болка - бюджета :? . Не са ли ти описани тия неща от проектанта и след това да са отразени в КСС (количествено-стойностни сметки)?
Иначе ето ти отговори на "прима-виста":
1. Porotherm - щом ти е малък бюджета Light версията. Форати (или гръцки) в никакъв случей - Мирковска тухла за много пари.
2. Външна - стиропор с якост 80 и дебелина поне 10-15 см.
3. Въздържам се от мнение макар че лично бих сложил Брамак. Във всеки случей обаче си купи най-хубавото пародифузно фолио за под керемидите и си направи покрива вентилируем!
4. ПВЦ с К стъкло. Ако имаш повече пари троен пакет. Не хвърляй пари за разни "четири сезона" и "стопсол"
5. Стоиш без термомостове.

P.S.Редно беше да пуснеш защото мисля ще имаш още доооста въпроси.
8180 - майстор
1. + 2. + 5. Бих разгледал варианта с Тивит. Не знам ценово, но ако проектът позволява 30см. стени, смятай за трите точки заедно. Ще се добави ТИ само на колони и плочи - конструкторът ще ти го измисли.
Консултирай и с Гечев.
Tsilkov - майстор
8180 написа:
1. + 2. + 5. Бих разгледал варианта с Тивит.
Даже както е едноетажен ако го съчетае със стомана нищо няма да изолира като термомостове :wink:
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 27

Тема "Едноетажна или двуетажна къща?... или пък сглобяема..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: