Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
roshav ohluv - специалист
Здравейте,
Накратко, искам да направя ремонт на покрива на вилата - ламаринен, изграден е с много малък наклон и отчитането е зле, случва се да връща и подлива. Освен това явно не е импрегниран и защитен като е правен преди 30 години и е нападнат от червеи тук там. Прилагам снимки, идеята ми е да сменя само скатните греди (т.е. да не пипам таваните и хоризонталните греди, макар че повечето ми тавани са на плоча), като увелича наклона (до 10-15 градуса) с оформянето на било. После ще положа ондулин върху столици, освен ако няма по-добра идея за този наклон.
Въпросите ми са - мога ли да положа билните греди върху подпори, стъпили на хоризонталните (попове)? В участъците, където билото се опира на стените - може ли да се облегне на тухли четворки, а не да руша до трегера да изграждам колона?

Покривът е около 180 м2..... така че е много важно колко ще ми излезе ремонтът, някакви идеи за калкулация?

Предварително се извинявам, ако не владея терминологията - искам само да си направя ясна сметка и да не ме пързалят майстори.

Прикачен файл

pokriv3.jpeg

Прикачен файл

pokriv2.jpeg

Прикачен файл

pokriv1.jpeg
roshav ohluv - специалист
Не искам да полагам битумни лепила - само ще си дам парите на вятъра и след 1-2 години пак ще прокапе - имам няколко невралгични зони, които са видели доста асфалт и пак прокапват. Може ли някой да даде съвет по преправянето на наклона? Мерси предварително!
ianis-build - напреднал
Според мен най-доброто решение е да се изгради нов, дървен покрив върху вече съществуващия.

Изображение

Може и този ниския покрив да се свърже с този на високата част.

Изображение
Последна промяна от ianis-build на чет май 16, 2013 1:56 pm, променено общо 2 пъти.
roshav ohluv - специалист
Благодаря за отговора!
Какъв трябва да е наклонът на конструкцията?
Как може да се закрепи билото - на попове върху съществуващите хоризонтални греди ли? Ще бъде ли стабилна конструкцията?
Ондулин добро решение ли е?
ianis-build - напреднал
Наклонът ще се получи от самосебеси, спрямо нивата на отделните покриви.
Ако имаш в предвид че под ламарината има дървена конструкция да, но ако отдолу има бетонна плоча, директно върху нея с попове.
Ако конструкцията бъде направена и укрепена, както трябва ще бъде доста стабилна ( това което ти нарисувах е просто, за да добиеш представа как ще изглежда)
Може да се направи и с ондулин, но е хубаво да има ламперия или OSB, което да стабилизират допълнително конструкцията.

Тема "Ремонт на покрив - увеличаване на наклона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: