Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
SMITH 357 - специалист
Имам къща гредоред, като таваните са с глинено-сламена мазилка, много здрава, на твърдост като камък. Направена е и гипсова шпакловка, но от годините и двете са се напукали и плачат за ремонт. В едното помещение свалих гипсовата шпакловка (много лесно се отлепи), налепих спиропор 1 см. и шпакловах, като сложих лента на фугите. Стана много добре. Сега на другото помещещие съм замислил да правя нещо подобно, но мисля да не слагам стиропор, а да шпакловам направо глината. За да не се напука съм решил отдолу да сложа мрежа, като за външна изолация. Някакви идеи как точно се поставя мрежата отначало, че съм сам без помощници?
EDI - майстор
То трябвало и мрежа на стиропора да сложиш.Ако не е късно, направи още една ръка с мрежа.Иначе какво ми идва на акъла - нанасяш на грубо материал на по-голяма площ, лепваш мрежата, а от другата страна я закрепваш към тавана временно - при теб става с пирони, габърчета, каквото ти дойде на ума.После както продължаваш шпакловката, само я отделяш изпъната леко от тавана и през нея нанасяш грубо материал.
Marisan - специалист
Здравейте, SMITH 357!
Това, което прави по-старите къщи уникални е изборът на материали за тяхната направа. Те са приспособими към всякакъв вид движения и сътресения. Модерните материали (към които спада и гипсът) не могат да издържат на такива натоварвания и поради тази причина е възможно да се образуват пукнатини.
Въпреки това можете да шпакловате върху глината. За да се получи коректен краен резултат трябва да направите армировка с гребен 2-3мм. Нанесете по същия начин, както бихте нанесли лепило за плочки. След това леко притиснете мрежата в гребена и изчакайте да се втвърди. Когато този процес приключи, можете да шпакловате. По този начин мрежата ще е останала в средата и ще имате около 2-2,5мм разстояние между шпакловката и основата, което би могло да предпази стената Ви от напукване. Ако не сте се спрели на конкретен вид гипсова шпакловка, ние можем да Ви препоръчаме нашия артикул ТЕРАФЛЕКС® ГИПСОВА ШПАКЛОВКА. Разбира се, можете да използвате и гипсова шпакловка на производител по Ваш избор.
SMITH 357 - специалист
Благодаря за мненията. Моля, модератор да обедини двете теми!
Бат Иво - специалист
Аз бих открил къде се движат (намират) гредите и бих захванал с шапки мрежата през 50 см. ( + теракола) след това
гипс или циментова шпакловка.
gechev - специалист
Аз първо бих омокрил с пулверизатор глинената основа. Сигурно е суха и може да дръпне влагата от шпакловката или от лепилото и да се наруши хидратацията.
SMITH 357 - специалист
Бат Иво написа:
Аз бих открил къде се движат (намират) гредите и бих захванал с шапки мрежата през 50 см. ( + теракола) след това
гипс или циментова шпакловка.
Би ли пояснил за какви "шапки" става въпрос2
VLADO66 - майстор
Ако може да се справиш с набиването на тези кабърчета http://www.vidira.org/site/dubeli_izola ... /vkmm.html

Тема "Шпакловка на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: