Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
velsi - Почетен майстор
И преди знаех, че покривът ми е зле и има нужда от ремонт, но не знаех, че е в толкова окаяно състояние. Днес се качих и се оказа, че работата е зле. В момента нямам средства за сериозен ремонт, камо ли за майстори. Трябва да се оправям сам и то веднага докато не са започнали дъждовете. Основно проблема в състоянието на билата - трябва да се пренаредят и подмажат капаците има 2-3 счупени цигли. Въпросът ми е: мога ли да фиксирам капаците с монтажна пяна и после да замажа с циментово лепило. Не искам да ползвам класическото вар и пясък, защото съм се убедил, че е нетрайно. Другото, което не ми е ясно е как се прави тази връзка:

Прикачен файл

2013-09-01 14.38.56.jpg
velsi - Почетен майстор
Хубаво е, че има, но как ще го пасна това към моите съществуващи капаци?
VLADO66 - майстор
От тия тройници може да избереш нещо http://keremidi.net/keremidi-kapaci-tondach/
Чаро - Акълия
Сложи хубав еластичен теракол в сместа за подмазване на капаците. Та и червена оксидна боя...
За подмазване на капаците можеш да ползваш т.н. "салами".
VLADO66 - майстор
Взимаш един тройник и действаш с флекса да пооформиш конфигурацията.За сух монтаж не стават,значи с подмазване.Не ти се ще само с вар,значи трябва да сложиш т.нар."теракол"/за да не дърпа бързо разтвора/.По спомен вар лепило-2:1/След това при последващ ремонт капаците са за хвърляне.Оксидна боя може да се сложи,но бюджета трябва доста да го разшириш.По отношение на пяната-преди няколко години си подлепвах капаците на оградата с пяна и за сега е доволно,НО трябва да уцелиш тънкия момент на границата между доброто залепване и опасността от надигането на капака от пяната,защото докато се ошлайфам 3-4 капака ми се вдигнаха с 1-2 см.над другите,нищо че си тежат по 2-3 кг.
velsi - Почетен майстор
Тези тройници ми се виждат доста скъпи. :? Май ще се импровизира. Ясно, ще ползвам пяна и после ще я запечатам с циментово лепило. Никаква вар няма да ползвам. Работя с пяна всекидневно, познавам свойствата й и не се притеснявам от раздуване. Притеснява ме само как да стигна периферията на покрива, щото ми се струва стръмничък.
Вадим Владимиров - специалист
С въже. Но вързано за греда, а не за комин.
nabi - специалист
можеш да дигнеш и скеле отдолу и да работиш спокоино в края на покрива

Тема "Кофти покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: