Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
velsi - Почетен майстор
А ето как се получи коментираният тройник:

Прикачен файл

2013-09-14 16.54.28.jpg

Прикачен файл

2013-09-14 18.02.22.jpg
alsted - майстор
Дали не трябваше да позагладиш :? Имам чувството, че така ще влиза вода, в макар и малките дупчици, и колкото и да е сериозно лепилото, не съм сигурен, че ще изкара много зими? Какво точно ти е лепилото - нещо много ми белее? Не ръся мозъци, а питам! Моите капаци са на същото дередже след ремонт преди две години. Тогава умишлено спестих цимента, защото при предния демонтаж потроших маса капаци. Майсторите, много години преди мен, изобщо не са "ми влезли в положение" :-D Ще подмазвам и аз, но много се чудя как да докарам въпросната критична здравина :?
velsi - Почетен майстор
Дупчици няма. Старал съм се да няма, както и по възможност да е колкото се може "по-занулено" към повърхностите - да няма къде да се задържи вода, която да замръзва и разрушава. Друг е въпросът дали навсякъде се е получило перфектно. Не е обаче и каквото беше. Неравностите са следи от шпаклата, колкото и да заглаждам все си ги има. Лепилото е Вебер Стандарт, беше на промоция в Практикер по 7 лева за торба 25 кг. и взех него. Искаше ми се да е флекс, но то е доста по-скъпо и се отказах. Този покрив оказа се не е пипан поне 20 години и въпреки това не се наложи кой знае какво разглобяване, само наместване тук-там, където имаше напълно отлепени и раместени капаци. Смятам в следващите 20 години да не се налага да се занимавам с този покрив, така че не ме притеснява, че ще стане много здраво. По-добре да е здраво и да не се руши.
Caxo - специалист
Извинявам се, че повдигам токлкова стара тема, но въпросът ми е има ли проблем с капаците, залепени с пяна? Като гледам вече са минали 2-3 сезона.
velsi - Почетен майстор
Не мога да кажа от първо лице, защото от почти три години съм извън България, но хората, които живеят в момента там, не са ми споделяли да е имало някакви проблеми.

Тема "Кофти покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: