• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
boqnkov - специалист
Здравейте, съфорумци! В тази тема възнамерявам да описвам нещата, които се случват по време на строителството на къщата, която смятам да строя. Надявам се да съм от полза на хората, които се интересуват от това начинание. Също се надявам и хората с повече опит в строителството да помагат и на мен с акъл. С жена ми много искаме да живеем в къща на село, която ние да си построим. От момента на търсене на имот до покупката му минаха около 10 месеца. Имахме изисквания към имота, и съответно определен бюджет. След търсене и чакане намерихме нашия парцел. Парцела е в село близо до Пловдив. Изискването ни беше да е в регулация, пред него да има ток, вода, канализация и асфалт. Парцела е 500 кв.м. с лице 27м. и абсолютно гол и празен. Купихме го за определена сума. Цени до момента:

имот: ..........лв. (не пиша сумата защото всичко е много динамично а и не мисля, че е от значение за някой)
такси при нотариус: ~ 500лв.
регистрация на нов собственик за имот и скица от агенция по кадастър: ~60лв
регистрация на нов собственик на имот в текущата община (за данък на имота): ~20лв.
издаване на виза за проектиране за жилищна сграда (нужна за проекта на къщата): ~50лв.
издаване на предварителен договор от т.нар. Енерго (нужен за проекта на къщата): ~ 100лв.
издаване на предварителен договор от ВиК (нужен за проекта на къщата): ~50лв.
проект на къщата: .........лв. (отново не пиша сумата, защото е много относително)

Това е етапа до който сме стигнали. Ще продължавам да пиша с времето. Имам по стара тема, в която с жена ми мислихме и търсихме идеи за къщата, която искаме. Използвам темата за да благодаря на колегите, Tsilkov, Arthur, Vlado и всички, които са ми писали в темата. Надявам се да не съм пропуснал някой.

Прикачен файл

arhitektura.jpg
Последна промяна от boqnkov на вт ное 12, 2013 4:26 pm, променено общо 3 пъти.
briko - специалист
Успех и мен ме интересува тази тема :)

На колко километра от Пловдив е селото и каква е надморската височина ?
VLADO66 - майстор
Вътрешната врата в коридора я махни/стават там много врати и се карат/ и външната да се отваря навътре.
Tsilkov - майстор
Тая врата сигурно я е сложил за ветробран, ама няма смисъл да е двойна като преди нея е единична - дивана като заклини на първата втората и 10 метра да е файдата никва :lol:
Bradley - специалист
Ще следя с интерс - нали всеки луд бил с номера си ако бях аз тая стена м/у кухнята/трапезарията и дневната я махам от раз - :-D :-D :-D
VLADO66 - майстор
Bradley написа:
Ще следя с интерс - нали всеки луд бил с номера си ако бях аз тая стена м/у кухнята/трапезарията и дневната я махам от раз - :-D :-D :-D
Това сме го коментирали в другата тема-човека не иска open spase
radius - майстор
На мен разпределението доста ми харесва. Владо, защо да се отваря навътре входната?
VLADO66 - майстор
radius написа:
На мен разпределението доста ми харесва. Владо, защо да се отваря навътре входната?
Защото е по естетично,пантите са вътре и няма достъп до тях и не на последно място http://zadoma.rozali.com/fun-shui/vhodn ... -shuj.html
muhtarov - специалист
браво
:) и ние със жената сме на такъв проект "строеж на къща на село"
само, че сме малко по напред, вече изкопахме дупката и почваме стъпките.
парцела ни е без ток, вода и още вадим документи.

ако има нещо с радост ще помагаме :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 33

Тема "Строителство на къща - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: