• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
boqnkov - специалист
egomen66 написа:
=D>
- Не разбирам дали е иронично или нещо друго?

Може ли малко съвети относно бъдещата веранда, която смятам да е пред хола. Какви размери са подходящи? Другото което си мисля е да имам летен навес (близо или далече от верандата), под който да има мивка, плот, шкафове, барбекю и да използвам верандата за хранене (т.е. под него да няма друга маса със столове) Това според вас практично ли е?
egomen66 - майстор
boqnkov написа:
Пичове, не се хапете. Пуснал съм темата хем да получа полезни съвети, хем и други хора да има от къде да черпят информация относно новострояща се къща. Няма човек, който да ме е питал на ЛС и да не съм му отговорил. Форума е супер полезен и има страшно много инфо. Темата е за бюджетна къща и всяко нещо по нея е свързано с финанси. Не я строя за продан, затова и се опитвам да варирам между нещата с които мога да направя компромис и с такива които не мога ( не искам). Хората с по - големи възможности обикновено си правят най - скъпото и най - често съвпада с най - правилното. Те не пишат във форуми. Искам да стигаме до истината заедно на база теория и практически опит.

Чест и почитание!
Извинявай колега . Темата ми харесва , и по този начин я прехвърлям в графа ВИЖ СОБСТВЕНИТЕ СИ МНЕНИЯ. Казаното по горе е много точно. :partyman:
ivouz - специалист
За верандата!Виж какво съм предложил на автора на тая тема:Съвети при строеж на къща.
Мисля че и при теб е приложимо.
boqnkov - специалист
Ivouz, благодаря за съвета, обаче при мен такова изпълнение ще е свързано с много голяма веранда и съответно с разходи. Сега ми влезе друга муха в главата. Да не правя веранда към къщата, а лятна кухня с барбекю в срещуположния край на двора. Евентуално над голямата врата на хола може да сложа малка козирка за да я защитя по някакъв начин и от нея с пътека да се стига до лятната кухня (която си я представям отворена). Или освен всичко това да си направя малка веранда пред всекидневната. Какво е мнението ви?
ivouz - специалист
Изчисли си кое ти е по изгодно като цена и прецени!
Според мен разликата няма да е твърде голяма.
boqnkov - специалист
Ето ги и вариантите: В единия над верандата ще е с твърд навес с керемиди и малък навес с барбекю и място за готвене до къщата, а в другия вариант ще е отделна постройка с барбекю, място за готвене, също и за хранене и без никаква веранда пред трапезарията (евентуално асма).

Прикачен файл

Za forum 2var..jpg
Za forum 2var..jpg (59.7 KиБ) Видяна 2534 пъти

Прикачен файл

Za forum 1var..jpg
Za forum 1var..jpg (64.32 KиБ) Видяна 2534 пъти
chandler_vt - специалист
А проучил ли си въпроса дали може да направиш тези навеси на граница? Каква постройка се води и позволено ли е? Документи?
Аз бих си направил веранда пред дневната. Нея ще я ползваш повече, дори през хубави есенни и зимни дни. А навесът, като го зазимиш, чак на пролет ще го ползваш.
egomen66 - майстор
Варианта с верандата до къщата , по ми харесва. От отделената веранда до къщата са ти около десетина метра , до колкото мога да преценя. При по хладно време или дъжд , не ми се вижда практично. А асма точно до стената на къщата , също си е притеснително. Ето ти примерното решение при мен. #-o

Прикачен файл

bbnajs.jpg
bbnajs.jpg (89.6 KиБ) Видяна 2525 пъти
ivouz - специалист
Моя съвет го знаеш вече!Допълнително това ще даде разчупеност на къщата.А след време
можеш и да решиш да я затвориш като зимна градина през по студените месеци!
Ако искаш мога да си поиграя ,та да видиш как ще изглежда?
Имаш още поне 3 варианта!
Последна промяна от ivouz на пет авг 14, 2015 3:51 pm, променено общо 1 път.
egomen66 - майстор
ivouz написа:
Моя съвет го знаеш вече!Допълнително това ще даде разчупеност на къщата.А след време
можеш и да решиш да я затвориш като зимна градина през по студените месеци!
Ако искаш мога да си поиграя ,та да видиш как ще изглежда?
Точно казано. И аз , моята веранда , ще я спретна като лятно - зимна , след време. Само да сме живи и здрави. :supz:
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33

Тема "Строителство на къща - стъпка по стъпка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: