• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
Това е в пъти по-добро от първоначалното =D> Ако разкараш и безсмислените чупки..... Баните обаче нещо ми се струват "мъгляви" :?
StanZ написа:
1. 3те колони с червен цвят (дано да няма проблеми с конструктора, все пак няма да правя втори етаж). Две намалих от 35 на 25 см (остават си на по оста , третата която е 50*25 само я преместих с 25см, отново по оста(не ми пречи, а и е в центъра където напреженията са огромни).
Като махнеш горния етаж - оттам изчезва плочата и конструкцията остава само на едни пояси които да държат дървените ребра на покрива :wink: Колоните гледаш да ги намалиш колкото се може повече за да спестиш от фундаментите им.
StanZ написа:
5. Кухня с трапезария и хол с отделни входове. Дали е нужен преход между двете :? може би като му дойде времето ще преценя по лесно.
Задължително ако искаш в остатъка от живота си да видиш секс :lol: Да не говорим че аз бих питал жена си дали изобщо да има стена.
StanZ - специалист
Основна движеща сила в прогреса на човечеството :wink:

Какво по точно за баните (едното е само WC)? По план водата минава под банята, напред към котелното и дясно към кухнята. Топлата вода ще е с различни източници. За мен е важно бойлера да е възможно най близо до консуматора, така и ще бъде банята. Може би имаш предвид че е на тази фасада. Обособиха се две помещения с приблизително еднакви размери и знаех че едното е баня, а другото е котелно и предпочетох котелното да е до входа на къщата, а банята да остане при спалните. Тоалетната стана малко по дълбока да.
BLUEPUPIL - майстор
StanZ написа:
няма да правя втори етаж.
Иде ми да те разцелувам (не съм хомо), за дето си проумял лайтмотива на еднофамилната къща: няма втори етаж; няма стълбище; няма безумни количества ст. бетон за сеизмично укрепване! И един съвет-не ползвай армировъчна стомана АI за нищо друго освен за напречна армировка- бигли/стремена. Още по-добре да я оставиш за оградите и вместо нея да слажиш 6мм SD.
StanZ - специалист
BLUEPUPIL написа:
И един съвет-не ползвай армировъчна стомана АI за нищо друго освен за напречна армировка- бигли/стремена. Още по-добре да я оставиш за оградите и вместо нея да слажиш 6мм SD.
SD стоманата е малко по добра, но в моя случай е излишно. При мен AI са само стремената на колоните и фибите в основите (ф6.5) и стремената на гредите (ф8). Всичко останало е AIII (B420). БетонB25/арматура - 0.65м3/43кг за квадратен метър строена площ. Не че това е малко, но от тук нагоре всичко е пре-пре застраховане.

Вече гледам и мисля напред. По скоро съм склонен да се застраховам при дренаж, хидро и термо до кота 0. За това исках да съм на 80 см над кота терен, основите ми влизат 1м в земята. Дали са достатъчни 80см ... времето ще покаже. Скоро попаднах на няколко статии писани от Цилков по темата и там мисля да намеря отговорите, които ме интересуват. Ако имам някакви въпроси ще ги задавам тук в моята тема.
Здравейте,

Извинявам се, че се намесвам в чужда тема, но искам да получа някакво мнение и съвет относно строежа на еднофамилна къща. Къщата е с РЗП 190 кв. м. правоъгълна конструкция с двускатен покрив. Оптимистично се впуснах в идеята да построя къща и на лъжа на майтап продадох апартамента си, за да финансирам строежа. Предварително с моята приятелка бяхме закупили парцел и действахме по проекта. Парцела е 700 квадрата и от северната страна е краен, т.е. няма възможност да бъде препречена гледката, която е към града. Поради тази причина ориентирахме хола към север и юг.
Първо искам да попитам, тъй като конструктивния проект ще е готов следващата седмица, дали може да ми кажете колко би струвало изготвянето на КСС към проекта. Също така реално колко време би отнел строежа на къщата. Ориентирал съм се към строителство с бригада, като сам купувам и договарям цените за строителните материали. Къщата няма да има изба, за да се спестят финанси, тъй като те винаги са проблемни. Също така ще оценя съвет относно изолацията, в смисъл размер на стиропора, като система съм се насочил към тези на Церезит. Дали има смисъл да използвам тухлите на Винербергер или да заложа на по скъпа изолация. По повод на дограмата съм избрал тази на Саламандър Блуеволютион.
Прикачвам разпределението на къщата, за да може да добиете по реална представа за проекта - http://dox.bg/files/dw?a=59eab9e8e4 ; http://dox.bg/files/dw?a=bb8dd4baae ; Geod_zasn-Markovo-62_109.pdf ; http://dox.bg/files/dw?a=8231e4b231 ;

Предварително благодаря за отделеното време
BLUEPUPIL - майстор
Toskov написа:
Здравейте,

Парцела е 700 квадрата и от северната страна е краен, т.е. няма възможност да бъде препречена гледката, която е към града. Поради тази причина ориентирахме хола към север и юг.
Щом има гледка значи има и наклон. Към кой град се числи този северен склон? Дай градусите или процентите на частта му намираща се под/на север от парцела.

Прикачен файл

3(1).jpg

Прикачен файл

2.JPG
StanZ - специалист
Колеги, аз вече зазимих обекта. Много-малко, това успях да направя с две ръце. Много благодарности и на дядо ми, който нищо не разбира от строителство, но на копането и после пренасянето на тухлите за етажа беше незаменим ... аз зидах на готово :) . Никога до сега не съм почернявал толкова за едно лято, в най тежките часове бялата тениска с шапка беше задължителна :) Прецених че няма да успея да залея плочата, притеснява ме най вече, че няма да издържи техническия шперплат ако ме хване зимата. Добре че спрях. Запечатах зидовете отгоре. Живот и здраве, на пролет продължавам.

Прикачен файл

1a.jpg

Прикачен файл

1b.jpg
prascho - майстор
За фон си имате телевизионна кула:). Това да не е Плевен или Русе? Хм..направо ме хвана любопитството. В Русе ТВ-то е на високо и с денивилация. В Плевен пък има жилищни комплекси от едната страна, а от другата като, че да са голи полета. Друго място ще да е.... :roll:. На пръв поглед изглежда доста равнино, сякаш е в северна българия близо до дунав, но пък там се не сещам за кули освен тази в Русе.
StanZ - специалист
prascho написа:
За фон си имате телевизионна кула:). Това да не е Плевен или Русе?
Е в България има и малки градчета с ТВ кули :roll: ... в случая Тутракан. Кулата е на 200м от къщата, а в другата посока на 80м си имаме и водна кула.. Къщата се намира между две съоръжения, които са построени върху здрави пластове ... да не говорим че и мястото е равно почти. Аз за това отказах геодоклад ... и за това "ядох" малко повечко бетон-джелязо, ама здраве да е. Вече излязох от основите и както каза К. Пулев "Продължаваме напред" :) За сега сметките ми почти съвпадат с предвидените. Ето снимка и на водната кула:

Прикачен файл

144645.jpg
Tsilkov - майстор
StanZ написа:
... и за това "ядох" малко повечко бетон-джелязо, ама здраве да е.
Какво наложи да слагаш основите толкова ниско? Не съм конструктор, но си личи че сте подминали здравия пласт с кажи-речи метър, а основите са си направо "брутални" за едноетажна къща (по спомени толкова беше) :shock:
Изолацията на основите беше по-добре да я сложиш между пода и замазката.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Започвам нова къща, имам нужда от съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: