• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
molt - специалист
Имам Виза :-D сега почвам ЧЕЗ (или те мен) .

Искам да попитам колко киловата да искам от тях 15kW или може и с 6кW да мина?Архитекта(ел. инжинера) ли трябва да каже или избора си е мой?Не може ли да е трифазен 6kW и да си вържа уредите на различни фази?
Някои ако има опит моля да пише :mrgreen:
ArturDent - Почти Безобиден
В никъкъв случай - 6 kW трифазно !
Това прави по 2 kW на фаза - демек бушоните в таблото ще ти бъдат по 3х10А.
Не можеш готварска печка/бойлер да включиш. Не не говорим че главните предпазители в твоето табло ще са 6А :shock:
Освен ако не си решил да ползваш печка, бойлер, климатик за трифазен ток.

Пускай си 14 kW и прежали парите.

Имай предвид че при заявена мощност от 6 kW, монофазно, предпазителя на енергото ще е 30А, твоя главен - 25А, и от там нататък максимално 20А на токов кръг.
Разбра сметката каква е - действай.
barborino - специалист
"Пускай си 14 kW и прежали парите."
+1 :)
molt - специалист
Днес подадох заявление за предварителен договор.От ЧЕЗ ще направят проучване това ми струва 97,08 лв..Поисках 15kW трифазен.

Дано стане бързо проучването за да мога до кроя на месеца да внеса документите в общината за разглеждане на разрешително за строеж.
vsterev - специалист
molt написа:
Днес подадох заявление за предварителен договор.От ЧЕЗ ще направят проучване това ми струва 97,08 лв..Поисках 15kW трифазен.
Дано стане бързо проучването за да мога до кроя на месеца да внеса документите в общината за разглеждане на разрешително за строеж.
Не искам да те отчайвам и аз така мислех, като теб, даже ми казаха, че ще направят всичко възможно за да стане бързо - реално се получи така - пуснах го миналата година края на април, тока го пуснаха в края на септември - като това е периода само за инсталиране, преди това бях пуснал документите за проучване и бях получил документа от него - с две думи отне четири месеца.
ArturDent - Почти Безобиден
На човека му трябва предварителен договор за да започне проектирането.
Не знам как е при ЧЕЗ, (май сроковете са еднакви), но при ЕОН/Енерго-Про е:

30 дни за проучване
30 дни за предварителен договор
Колегата засега е до тук.

След изготвяне на проект
30 дни за съгласуване на работен проект.

След разрешение за строеж
30 дни за окончателен договор
ХХ дни за пускане на времянка/окончателно

И не очаквайте някой да се напъне преди сроковете...

Ето ти цените и сроковете да смяташ, кога шъ стане
http://www.cez.bg/bg/tseni/tseni-na-uslugi.html
molt - специалист
Вече имам договор от ЧЕЗ трифазен 15 кW /миналата седмица го взех- трябва да отбележа , че стана бързо за 2 седмици/ .
Остава архитекта да свърши работата си и да ми даде ВиК частта да мина за предварителен договор до края на седмицата.
Другата седмица на 3.06. има експертен съвет и се надявам да съм готов за него [-o<
vsterev - специалист
molt написа:
Вече имам договор от ЧЕЗ трифазен 15 кW /миналата седмица го взех- трябва да отбележа , че стана бързо за 2 седмици/ .
.... [-o<
Навярно визираш предварителен договор, няма начин да сключиш договор преди да си взел разрешение за строеж! Първото става бързо, второто бавно, тегаво и скъпо.
Tsilkov - майстор
vsterev написа:
Първото става бързо, второто бавно, тегаво и скъпо.
При теб стана бързо защото имаш ел.стълб пред парцела си и мощност. Какви "сюрпризи" можеш да получиш като идеш да си вземеш предварителния договор не ми се говри, но често са за петцифрени суми :rolleyes:
barborino - специалист
vsterev написа:
molt написа:
Вече имам договор от ЧЕЗ трифазен 15 кW /миналата седмица го взех- трябва да отбележа , че стана бързо за 2 седмици/ .
.... [-o<
Навярно визираш предварителен договор, няма начин да сключиш договор преди да си взел разрешение за строеж! Първото става бързо, второто бавно, тегаво и скъпо.
И второто стана бързо и на цената определена от ЧЕЗ 695лв. При мен :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Тема "Едноетажна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: