• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
molt - специалист
Малко ще се бавя да пиша , но точно сега имам доста работа.Да продължа от преди:
Успях да взема и предварителен договор от ВиК ( 60лв. струва тук) и да подам документите общината.Експертния съвет се отложи за 10.06 и ме забави малко.На експертния съвет одобриха плана и имам ДА :-D
Сега 10 дни казаха ще чакам от пожарната да одобрят плана (малко е смешно това мисля , че първо би трябвало от там да кажат мнения и тогава на експертен съвет ама както ЧЕЗ и ВиК ама .......)
След пожарната има 14 дни да информират съседите и после би трябвало да ми дадат разрешителното и да почна.
Ако всичко върви по план началото на месец юли ще се почва работа.Ако се "вкарам" в това време ще е и това което исках - да почна началото на юли.Е със закъснение от 7 дни заради експертния съвет.

Докато чакам разрешителното ще почна да обикалям за информация на цените
Тухли:0.45лв.
Бетон:85лв.
Желязо:
Дървен материал:
Керемиди:
............

За цени на какво друго да питам още .Бетонов възел има в Сапарева баня и питах за друг обект B15 без ддс е 85лв. а тухлите от един магазин в Дупница с на 0.45лв..Тепърва почвам да обикалям сериозно ......

Това е за сега дано пиша скоро пак , но пък чета редовно мненията Ви.
IvanR - специалист
molt написа:
Малко ще се бавя да пиша , но точно сега имам доста работа.Да продължа от преди:
Успях да взема и предварителен договор от ВиК ( 60лв. струва тук) и да подам документите общината.Експертния съвет се отложи за 10.06 и ме забави малко.На експертния съвет одобриха плана и имам ДА :-D
Сега 10 дни казаха ще чакам от пожарната да одобрят плана (малко е смешно това мисля , че първо би трябвало от там да кажат мнения и тогава на експертен съвет ама както ЧЕЗ и ВиК ама .......)
След пожарната има 14 дни да информират съседите и после би трябвало да ми дадат разрешителното и да почна.
Ако всичко върви по план началото на месец юли ще се почва работа.Ако се "вкарам" в това време ще е и това което исках - да почна началото на юли.Е със закъснение от 7 дни заради експертния съвет.

Докато чакам разрешителното ще почна да обикалям за информация на цените
Тухли:0.45лв.
Бетон:85лв.
Желязо:
Дървен материал:
Керемиди:
............

За цени на какво друго да питам още .Бетонов възел има в Сапарева баня и питах за друг обект B15 без ддс е 85лв. а тухлите от един магазин в Дупница с на 0.45лв..Тепърва почвам да обикалям сериозно ......

Това е за сега дано пиша скоро пак , но пък чета редовно мненията Ви.
Към днешна дата не може да се одобри конструкция с бетон В15
molt - специалист
Някои може ли да ми каже цена на арматурно желязо в София.Най-тънко за сега намерих в Самоков 1.25лв за килограм.
Тухли на 0.40лв. , тондах на 1.10лв. и бетон Б20 за 102лв. с превоз.Дървен материал още не съм гледал.
Дайте цени за София ако знаете?
Благодаря предварително :-D
pipilica - майстор
Внимавай с тухлите щото има кофти дето се трошат много лесно. Преди време като строихме къщата ходих до Мездра и си докарах два прицепа тухли от фабриката. Искай сертификати за бетона и желязото. Като купуваш дървен материал гледай да няма сиво гниене.
molt - специалист
Tsilkov те са написали - Минимално количество на заявка - 20 тона.Ще има звънна да питам все пак.
molt - специалист
Вече имам разрешително от 22.07 и почнах строежа :)
Поради тази причина и не пиша доста съм зает.Гледам да правя редовно снимки и ще ги качвам.
На 23 багерите направиха изкопа , но се оказа че има много камъни и изкопите за ивичните фондаменти не станаха както искахме.Направихме кофраж и положихме желязото.На29 наляхме и първата стъпка от основите.От днес правим кофраж за втората стъпка на основите.Работим само двама :partyman: така, че нещата ще ставам бавно.


Както обещах малко снимки.
https://plus.google.com/photos/10955225 ... banner=pwa
molt - специалист
up


Още малко снимки качих от къщата.Ето https://plus.google.com/photos/10955225 ... banner=pwa
Чакам мнения и коментари :)
VLADO66 - майстор
Ти ли си правил зидарията?Защото сега ще ти отиде бая време и стиропор/или пяна/ да запушиш всички кухини на неправилно зиданите тухли.Иначе браво за старанието и желанието да споделиш процеса.
П.П.Не забелязах да има топлоизолация под плочата.Предполагам че ще бъде над нея.
Tsilkov - майстор
Внимавай и после с хидроизолацията и оформянето на терена, че отзад къщата ти е по-ниско от него и може да имаш грижи с водата. Не беше лошо да имаш един слой трошен камък/баластра преди плочата - за дренаж и уравновесяване на сляганията.
Горе имаш уникална гледка - там ли ще ти е дневната?
За зидарията голямо запълване ще падне :rolleyes: Ако пък решиш да оставиш така нещата (както правят масата хора) ще има да обясняваш че то тва "съвременното строителство" голяма измама - стиропора не изолира топлината, а въпреки че си с тухли се чуват шумовете отвън.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Едноетажна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: