• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
molt - специалист
Знам и Ви разбирам за зидарията, но така стана по-бързо и лесно за зидане.Исках да е готов грубия строеж до октомври и така стана.Нямах машина,време и хора за рязане на тухлите.

Всички дупки от стеги са запълнени с единички вече , останаха дупките от тухлите четворки.Сега имам време и мога да ги оправя.Ще ги запълня с вар и парчета от тухли от вътрешната страна (и вар и тухли единички имам достатъчно за тази работа).След това ще мажа с вар къщата отвътре а отвън изолация.
vsterev - специалист
Molt и аз не бях доволен от моята, затова и бригадата сменях след като видях как тухли Винербергер Поротерм се чупят с теслата. От личен опит ти казвам да не разчиташ много на пяната.
VLADO66 - майстор
И аз имах такъв проблем с петдесетина четворки и им набих парчета стиропор.Важно е парчетата стиропор да влизат трудно и да уплътняват добре кухината.Няма проблем нито с вътрешната нито с външната мазилка.
Вадим Владимиров - специалист
А като слагаш ТИ отвън, каква ти е идеята за обръщането на дограмата от горната й страна? Как ще завърши стрехата? Така остава или ще ковеш ламперия? Не те ли притеснява факта, че товара на покрива ще тежи на дограмата и при по-голям сняг може и да не отвориш вратата(то когато вали едва ли ще излизаш де)?Предполагам, че от въпросите ми разбра къде са проблемните места според мен. :?
prascho - майстор
Емил,

от снимките много не се ориентирах за външния фасон на къщата, но това което виждам на покрива е доста непрактично решение. /лично мнение/

Някакси не мога да стопля как имаш ивичен пояс нагоре от последната плоча по периферията на къщата. Поставил си една стреха по периферията и си дръпнал една тераса, която ти прекъсва покрива. Отделя стрехата /виси в нищото/ от основния покрив. На всичкото отгоре си плеснал и прозорец пистолет.

Аз лично виждам една дупка в покрива, която ще ти създаде огромни неприятности в бъдеще за отводняване. Същоо така ще имаш големи неприятностти с отоплението на помещението/хола отдолу. Същински термомост около 10м2.

Не знам какво е помещението, но аз лично бих спуснал покрива до долу с ползването на прозорец велукс и бих изместил терасата конзолно навън от периферията на къщата в ляво където си има огромен и достатъчен прозорец.

П.П. Преди 17 години строихме и тухлите четворки ги разположихме така /незнание и не комбиниране с единички/. Не мисля, че това е големия проблем, който ти предстой да решиш!

През последните 4-5 месеца един от съседите направи реконструкция на къщата. Нови основи покрай старите и изцяло замяна на първия и таванския етаж. Та на таванския дръпнаха над входа покрива навътре с около 1,5-2м и сега гледам как при всеки дъжд целият ъгъл на къщата надолу до основите подгизва от вода. Съвет: докато не направиш топлоизолация, хидроизолация и отводняване на тази тераса не се занимавай с никакви други дейности отдолу и на фасадата. Каквото и да направиш влагата ще го съсипе!!!

Все пак за да сме конструктивни в случая би трябвало да се използва за терасата:
- поне 10-15 см подов фибран - подов, а не обикновен. Има разлика.
- замазка 3-4 см с мрежа
- хидроизолация с мрежа
- гранитогрес /мразоустойчив/
- задължително поне два сифона с дебит ф50

Ти си прецени каква ще е необходимата височина на настилката!
Фитилчо - майстор
Прас, спомена сифони и се чудех...
Ще имам 3-4 канала из двора + мивка + джакузи (няма да работят заедно никога де, канали,джакузи и мивка)

Та се чудех, спомена Ф50 - и аз толкова съм пуснал, но се чудя не е ли удачно да се замени централната тръба на канала със такава Ф110 :?
Сега още е отворено и лесно ще го изкопая пак
VLADO66 - майстор
Фитилчо написа:
Прас, спомена сифони и се чудех...
Ще имам 3-4 канала из двора + мивка + джакузи (няма да работят заедно никога де, канали,джакузи и мивка)

Та се чудех, спомена Ф50 - и аз толкова съм пуснал, но се чудя не е ли удачно да се замени централната тръба на канала със такава Ф110 :?
Сега още е отворено и лесно ще го изкопая пак
Задължително,особено ако има дъждовни води
barborino - специалист
VLADO66 написа:
Фитилчо написа:
Прас, спомена сифони и се чудех...
Ще имам 3-4 канала из двора + мивка + джакузи (няма да работят заедно никога де, канали,джакузи и мивка)

Та се чудех, спомена Ф50 - и аз толкова съм пуснал, но се чудя не е ли удачно да се замени централната тръба на канала със такава Ф110 :?
Сега още е отворено и лесно ще го изкопая пак
Задължително,особено ако има дъждовни води
+1 Сменяй докато може :-D
molt - специалист
prascho качих четири снимки на къщата, за да добиеш представа.А за прозореца пистолет не мога да те разбера , какво имаш против него?И да може би след време ще затворим/покрием тази тераса.

Вадим Владимиров не ти разбрах въпроса за ТИ, ако може поясни.А за тежест на снега мисля, че няма да имам проблем столицата лежи на тухлите и само 2м. са висящи над дограма.Спокойно ще издържи и няма да подаде/8х14 е столицата/ .Покрива е с 65% наклон /страх си ме беше като слагахме керемидите/и до билото от терасата има към 4м. мога да чистя снега ако е прекалено много.
prascho - майстор
Mда,

Тточно това, което си представих и описах е в действителност терасата. Аз бих сложил терасата конзолно навън откъм страната на билото. От страната на входа /първата снимка/. Както и да е. Свирено :). Внимавай с отводняването! Зимно време бая сняг има да ринеш от самата тераса. Ако си от Благоевград надолу няма страшно.

П.П. Вариант е да я покриеш.. но това най-много го мразя. Баща ми строял на времето без да мисли и сега оправям бакиите години на ред. Едно нещо не се ли направи добре в самото начало /по време на строителството/ след това се влагат значително повече усилия и средства в реновирането му!

Сега като гледам направо се чудя. При положение, че си повдигнал покрива подформата на капандура на две от страните. Що не пусна конзолно тераса там заедно с един прозорец пистолет. Ем по хубаво, хем не си прекъсваш покрива и не мислиш за течове.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Едноетажна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: