• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kolcho - специалист
bospot написа:
По един коментар на Колчо искам да кажа, понеже комай има въпрос към мен, било то и с доста назидателен тон, който, смятам, не заслужавам, освен ако не е поднесен като от строг баща към все още неукия си син :D
kolcho написа:
Лани се цепна с категоричното твърдение, че 40+ куб.м. бетон са "много" за основа на 75 кв.м. къща. Това бе крайно разсмиващо с наивността си твърдение ... дал си стопроцентово доказателство, че дори след години на проучвания за строителството все още не си в състояние да схванеш разликите между едни 75 кв и други 75
Действително си прав и дискусии като тая в последните 20 мнения е основна причина за този мой пропуск. Резкия кавгаджийски тон в експертите определено не ми е бил в помощ за разбирането.

В никой случай въпросът не е за увътрянето. Но комшията ми на ограда също строи (същата почва, дълбочина, денивелация, брой етажи и много близка квадратура) и в неговия конструктивен план + КС има заложени доста различни стойности за бетон и арматура. Така че коментарът ми за "много" е в този контекст, а не универсален! Ако можеш, прости ми невежеството, ако не - посмей се крайно :)



Поздрави!
Успял си да се засегнеш. Твоя работа. Аз съм директен човек и който си позволи да дрънка откровени глупости, особено опасни - не може да разчита на тактичност от моя страна, всичко казвам в очите!.
Та, викаш, това за квадратите и количеството бетон си го казал в конкретния контекст на сравнението между твоята къща и тази на съседа?
Я да проверим дали е така! Цитатче:
bospot написа:
да знаете, че 40+ кубика бетон е много за 75 квм основа (отделно подложен няколко кубика).
Уви - никакво посочване от твоя страна, че говориш единствено и само за твоята и комшийската къща. Точно обратното, налице е едно крайно опасно обобщение в това "да знаете, че....". Това е за предпазващо осмиване! Защото, вече го казах, за няколко години изследователска дейност в областта на строителството ти не си успял да схванеш нещо елементарно и за първолак - че разликите в цената на 1 кв.м. могат да бъдат в ПЪТИ. Въпреки че и това още не си разбрал, ръсиш подобни скудоумия на килограм! И когато те хванат - даваш горецитираното изплъзващо се обяснение. Без грам угризения, камо ли извинения към хората, които може би си подвел...
И накрая за проклетата цена. Гузно твърдиш, че изобщо не ставало дума за нея. И пак се филмираш - ако наистина не те интересуваше цената, единственото нещо, което би следвало да питаш/ свързано с "прекалено многото" бетон/ е " какво вповече ми дава моя проект, след като е налице скъпа схема на проектиране/остойностяване?" Един съвсем основателен въпрос, акцентиращ на съотношението "цена/качество"! А ти никъде не коментираш проблема от тази гледна точка, ревеш единствено и само за цената и то след като отдавна си налял бетона... Попитах те как би се чувствал в "изпилената" си къща по време на земетресение - йок, никакво захапване, взорът е в посоката на "минавката". А утре / не дай Боже!/ може да се окаже, че след силен трус - твоята къща е стабилно върху основите си, докато комшията ти го вадят с багер изпод тухлите, съвсем пресен за погребението...Но ти просто нямаш сетива за този аспект на нещата, в главата ти доминира само едно - "прекарах се!"!
Комедия. Е, смея се! За кеф! И за предпазване на шараните, които биха могли да се вържат на подобен андрешковски начин на мислене!
:lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Строеж на еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: