• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
bospot написа:
Хм, така поставен въпросът излиза дилема, ако правилно те разбирам:
- измамно усещане за топло без намаляване на сметката
- неприятно усещане за студено с по-малка сметка
Не - няма чак такива измамни и кардинални неща. Просто сметката за отопление и повърхностната температура на стените нямат пряка връзка и не бива от едното да се съди за другото.
bospot написа:
Какво е твоето лично мнение, ти би ли направил комбинация от вътрешна и външна изолация?
Апартамента ми е точно така направен - външна 8 см + вътрешна вата 5 см. Там обаче е "заварено положение". На проектите които правя за нови сгради с тухлена зидария просто слагам масимално дебела изолация отвън - приичните са чисто икономически и строителни.
stenmark - специалист
Tsilkov написа:
Когато изолацията ти е отвътре , особенно с гипсокартон като последен пласт, повърхностната температура на стената ти се покачва и затова е това измамно усещане за по-топло. Това обаче няма пряка зависимост към топлозагубите и годишните сметки за отопление. Още повече при изолиране "на парче" както се прави в старите блокове често се оказва че вътрешната изолация е по-ефективна въпреки всичките и недостатъци.
Нещо не мога да се съглася.Как така като пипнеш картона и стената изглежда по-топла.Абсурд,това за ЕПС да ама той си е за от вън.И друго,не ми се вярва някой да си пипа стените,по скоро гледа как се чувства т.е. му е топло и като отиде да плаща да не го удари тока.Последното е най -сериозния довод.
bospot - напреднал
Честити празници (не съм сигурен дали да изброявам всички поред в най-дългата нощ в годината - осми декември срещу осми януари)!

Тъй като миналата година се изниза скоропостижно, а в последните й два месеца ни беше натоварен сезон, не ми остана ред да пусна нещо за гледане.

Папките с проекта сбираха прах през това време, но сега съм ги позабърсал и тия дни отивам в община Божурище, където очаквам да ме върнат за липсващи части на проекта геология и озеленяване :D както и се надявам да ми обяснят с кого трябва да съгласувам проекта, освен ЧЕЗ и ВиК София, с които имам вече предварителни договори.

Основната драма остава намирането на читав изпълнител на грубия строеж - престоя по маси в последните седмици не даде резултат, въпреки проведените множество срещи на високо равнище, преминали после към едно по-разумно, леко прилегнало равнище.

:-D

Прикачен файл

Plans.png
Tsilkov - майстор
bospot написа:
тия дни отивам в община Божурище, където очаквам да ме върнат за липсващи части на проекта геология и озеленяване
За геология няма как да те върнат. За озеленяване нямат основание. Със сигурност озеленяване искат в Симеоново и Драгалевци (община Витоша). По принцип презунцията да сикат озеленяване е когато имаш зададени специфични параметри (най-често 1/2 едра дървесна растителност) към озеленяването в ОУП.
velichkov80 - помощник
и аз като всички се лутах из форуми за цени ..в момента имам няколко оферти за строителство на едноетажна къщаот 150м2,без мази без тавански помещения.Но...доста голяма плоча 150м2.покрив 230м2.....и т.н.Та цената която ми искат за грубият строеж е около 50-53000 лв.От тях около 30000 са за матирали другите за работа,като се има в предвид че само покрива ми струва 9000(само работа).Не знам дали сумата е голяма но и трите оферти се въртят в тези граници.Чакам и четвърта и тогава ще избера,но аз лично смятам че ще е пак в тези граници..Сами можете да разделите 52-5300лв на 150 и ще видите каква сума се получава(около 350лв за м2.).Това са реалните цени в момента.Дано да съм помогнал на някой да се ориентира за цените
Вадим Владимиров - специалист
А аз помислих, че е готова вече.
velichkov80 - помощник
Не бързам, когато стане. Нямам намерение скоро да се връщам в БГ.
Фитилчо - майстор
Допитай се до Вадим ,колко ще иска за покрива. :roll:
velichkov80 - помощник
по изгодно е ако един прави всичко,поне за грубия строеж
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Строеж на еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: